Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömés cseréje hogyan...

Amalgám tömés cseréje hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Két fogam van betömve, mindkettő amalgámmal. Az egyiknél a tömés mellett vettem észre, hogy romlik, a másik pedig néha olyan érzés, mintha mozogna benne a tömés. Mivel az amalgámokra azt mondják, hogy mérgező, illetve a fehér tömés esztétikusabb is, szeretném kicseréltetni. Hogyan zajlik a töméscsere? Utánaolvastam, azt találtam, hogy ugyanúgy kifúrják, mint a fogat. Mennyire kellemetlenebb érzés? Legutóbb, mikor tömték nem adtak érzéstelenítőt, ezért eléggé félek.
2015. júl. 21. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, körbefúrják a tömést mert csak úgy jön ki és betömik újra.

Érzéstelenítőt kérni is lehet, nem is értem, hogy ez hogy nem jut az eszedbe...

2015. júl. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eszembe jut, csahogy a fogorvosnál nem... Mikor betömte akkor is kértem többször is mégse adott mondván az jobban fáj.
2015. júl. 21. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis orvos. Kár, hogy ezt nem ő dönti el, hogy mi fáj, mi nem.

Vegyél órát érdekérvényesítésből! Én addig a pillanatig maradtam volna a székben, amikor kijelenti, hogy nem ad.

2015. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kifurja a régit, betömi az újjal.


elöre mondd meg hogy szeretnél érzéstelenitöt.

2015. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most új fogorvos van, elvileg ez ad, de már 3 napja próbálom elérni telefonon sikertelenül.
2015. júl. 21. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne félj, érzéstelenítőt fognak adni. Kiszedik a régi amalgám tömést, fertőtlenítik a lyukat, utána pedig fehér töméssel betömik. Néhány helyen gumilepedőt használnak az amalgám kiszedéskor, hogy ne menjen a szervezetedbe lenyeléssel vagy párolgással. Illetve az érzéstelenítő előtt kapsz egy zselét az ínyedre, így eleve elzsibbad és nem érzed a szurit. Keress ilyen helyet, ha szeretnéd, hogy a legggondosabban legyen kicserélve a tömés. :)
2015. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!