Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek az baj, ha valaki...

Szerintetek az baj, ha valaki 10 percen keresztül mos fogat rendszeresen? Árthat?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 06:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Baj. Ledorzsolod az osszes fogzomancodat.
2015. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. júl. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hány perc az optimális szerintetek?
2015. júl. 22. 07:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-3kozott. En ugy szoktam, hogy egy vizezessel mosom egy ideig, majd oblitek, es megegyszer atmosom kb ugyanaddig.
2015. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2-3 perc az optimalis:)
2015. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Úgy tudom, hogy a 3 percet már inkább kevésnek szokták tartani. Inkább 5 percet szoktak javasolni. Emiatt gondoltam, hogy a 10 az talán sok...

2015. júl. 22. 10:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, 5 perc is sok, nem kell annyi :) valójában az időnél sokkal sokkal fontosabb a technika. Hogy minden egyes fogadat minden oldalról jól megmosd (a fogkefét nem kell rányomni, mert felsértheted vele az ínyedet), ha valahol mély, akármár elszíneződött barázdák vannak, ott külön figyelmet szentelni. Esetleg, ha volt korábban fogköved, ott is figyelhetsz egy picit jobban. A fogkő leggyakrabban az alsó metszőid nyelvfelőli felszínén jelenik meg, a hozzáférhetőség miatt. Fogmosást követően simának kell érezned a fogad összes felszínét. Ha picit is érdes, az azt jelenti, hogy valami lepedék még maradt. Nekem ez nem tart tovább 2 percnél. Azt a
2015. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlen elküldtem. Szóval azt a fennmaradó időt, ami az 5-10 percből megmaradt, lehet fogselymezésre fordítani.
2015. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Itt 5 perc:

[link]


Itt is 5 percet ajánlanak:

[link]


Ebben a cikkben 4-5 percet írnak:

[link]


Itt is 5 perc az ideálisnak tartott (a címmel ellentétben):

[link]


Itt 5 perc:

[link]


Itt 4-5 perc:

[link]


[link]


Itt 3-5 percet:

[link]


[link]


A 3 percre azt szokták mondani, hogy annyi a minimum, de inkább kevés.


Mindegy, 5 percnél kevesebbre nem fogom csökkenteni az időt.

2015. júl. 22. 11:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát én fogorvosnak tanulok és kifejezetten azt tanultuk, hogy jó technikával 3 percnél nem kell több. Ugyanakkor rossz technikával akár órákig is lehet sikálni..
2015. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!