Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet az, hogy egy ember...

Hogy lehet az, hogy egy ember nem mos fogat rendszeresen, mégis sose volt még lyukas foga? Létezhet ilyen?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 13:34
 1/8 anonim válasza:
Genetika!Van akinek rosszab van akinek jobb a foga!De nem a nem fogmosás miatt lesz lyukas a foga hanem az édességektől!
2014. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiiii ***** válasza:
0%
Nem hiszem, max akkor, ha nem eszik cukros ételeket, csokit, meg ilyeneket. És mondjuk használ fogselymet is. Ha mondjuk nagyjából csak zöldségen, gyümölcsön, meg húson él, és kerüli a teákat és a kávét, meg a kólát és a hasonló üdítőket.
2014. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém nem mos fogat,egy lyukas foga nincs, én minden nap mosok, mégis sorra lyukadnak, gyulladt az ínyem, sok kezelésen vagyok túl,de sajnos ezt örököltem...
2014. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Na látod mondtam hogy öröklődès,a csúnya fogakat, a fogkopást,ínygyulladást,érzékenységet ....szval igen!első voltam!
2014. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen létezhet: gondolj bele hogy az állatok sem mosnak fogat mégsincs fogproblémájuk (egészen addig, amíg a gazdi nem szoktatja házikosztra). A mai modern emberiség azonban olyan ételeken és italokon él, amik nem tesznek jót a fognak, sőt a fogazatunk az evolúcióban abszolút nem erre lett kitalálva. A fogaknak van egy természetes öntisztulása, ami az állkapcsok mozgatásán, a nyelv és a többi izom használatán (magyarul a rágáson) alapul. A mai ételeket azonban nem csak hogy meg sem kell rágni, de egyben olyan anyagokat tartalmaznak amik elősegítik a plakk-képződést és a szuvasodást. Az ásványi anyagok természetes pótlása sem megfelelő, hiszen kevesen isznak rendszeresen ivóvizet - ami egyébként a fluor (régiónként változó mennyiségben) természetes lelőhelye.

Egyik szájsebész ismerősöm szerint a bölcsességfog gyakori problémái is innen erednek, hiszen rágás nélkül nincs szükség 3 őrlőfogra egy sorban. Ezért sokszor egyszerűen nincs helye hogy kinőljön a fogívben vagy jobbik esetben hiányzik a csírája (ami egyébként szintén egyre gyakoribb eset). Ezek mind arra utaló jelek, hogy a jövőben el fog tűnni a bölcsességfog.

Szintén az étrend sajátosságaira vezethető vissza például hogy az európai embernek a felső metszőfogai 2mm-t takarnak az alsókból.

Léteznek egyébként olyan embercsoportok Afrikában/Ázsiában ahol nem mosnak fogat, mégis egészséges fogazatuk van (a fogorvost mégcsak hírből sem ismerik) - ráadásul fogszabályzóra sincs szükségük - köszönhetően a természetes életmódjuknak.

2014. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb mindenkinek szokott adódni valami fog probléma
2014. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én 18 év alatt kb 10 szer mostam meg a fogam semmi baja nem volt... most elkezdtem napi 2szer fogat mosni egyből elkezdett fájni a fogam meg a foginem... Ez hogy lehet?
2014. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az úgy lehet, hogy nem fogyasztja a modern technika által kitermelt ételeket, és sokat rág. Ha nem rágna, akkor az ő fogai is kilyukadnának és kihullanának.
2014. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!