Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rendbe szeretném tenni a...

Rendbe szeretném tenni a fogaimat, de nagyon félek (? ) (bővebben lent)

Figyelt kérdés
16 éves múltam, és rendkívül csúnya négy fogam. Szinte teljesen kilyukadt, elrohadt, letört. Megelégeltem. Változtatni szeretnék, de eddig csak rossz emlékeim vannak a fogorvossal kapcsolatban, valószínűleg azért, mert nem jó helyre mentem. Komoly orvossal még nem volt dolgom, csak bunkó, figyelmetlen, korántsem páciens-köponzúval. Arra lennék kívácnsi, ha egy tényleg dícsért, rendes, "profi" orvoshoz megyek el, akkor fájna-e a fogaim kezelése az állapotuk tükrében? Valóban nagyon csúnya az a négy fogam, kettőt még szerintem tömni lehet, a másik kettőben már nem vagyokj biztos, olyan szinten le vannak törve és el vannak rohadva. Viszont nagyon félek a fájdalomtól, és a rossz emlékek sem hagynak nyugodni. Akinek hasonló állapotban voltak a fogai, és elment orvoshoz, neki emnnyire fájt, vagy milyen tapasztalatokkal ment haza? (a fogaim nincsenek begyulladva, nem fájnak, csak elég undorítóak, ami elég nyomós érv a rendetételre)

2015. júl. 26. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magánfogorvosnál próbáld meg :) nem durva és türelmetlen, mint az állami, és elmagyaráz neked mindent, és szépen megcsinálja :)
2015. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnak mondd el, hogy tartasz a fajdalomtol es majd mindnet megtesz, hogy ne erezz semmit. Nyugi, a profiknak ez a dolguk. Ne felj.
2015. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors, és értelmes választ. :)

Mindenképp magánhoz megyek akkor, remélve, hogy nem lesz kibírhatatlan a kezelés :)

2015. júl. 26. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó dokihoz még (ez lehet körzeti és magán is, ez nem azon múlik...) akkor nem fog fájni sem, kedves is lesz és meg is csinál minden tőle telhetőt, hogy megmentse amit csak tud. Én is nagyon sokáig halogattam a fogdokit. Féltem...sőt, rettegtem. Ráadásul szégyelltem is, hogy hagytam hogy a félelmeim miatt elromoljanak a fogaim. Aztán egy szép napon összeszedtem minden bátorságom és átmentem a körzeti dokihoz. Mindent megtett értem...a leglehetetlenebb fogamat is megmentette! Ezt úgy képzeld el, hogy volt olyan fogam, aminek a 2/3-a le volt törve tövig. És mégis megcsinálta! Gyökérkezelte, majd felépítette..INGYEN! Azóta sincs semmi baja, tökéletesen funkcionál. Szóval nem hiszek abban, hogy csak a magándoki törődnek a betegükkel. Ez nem igaz! soha nem voltam magánnál...és mégis nagyon szuper fogorvosom van!
2015. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a kezelés nálad mennyi fájdalommal járt? Bár úgy kezdted, hogy fjáni sem fog, de ez a te esedben is így történt? :)
2015. júl. 26. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájt. Volt, hogy úgy lezsibbasztott, hogy fél napig nem éreztem semmit..még a szám se azon az oldalon. :D Sőt,még mikor gyulladt fogat kezelt, akkor sem fájt...nem mondom, hogy semmit nem éreztem, de nem fájt. Abszolút elviselhető volt még abban a helyzetben is a dolog. Volt olyan is, mikor le kellett égetnie az ínyemből egy darabot, különben nem fért hozzá a fogamhoz rendesen, hogy betömje...és még az sem fájt! Minden kezelés előtt, adott érzéstelenítőt.
2015. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Majdhogynem minden fogászati beavatkozást meg lehet oldani fájdalommentesen, nyugi! :) Viszont ne általánosítsunk, hogy csak a magán fogász lehet jó, sajnos sokszor ő azért tud "kíméletesebb" lenni, mert nem az sztk-s felszereltséggel kell dolgozni. (magyarul sz*rból nem lehet várat építeni) :D
2015. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!