Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás helyett cirkon...

Fogszabályozás helyett cirkon híd (korona) : FOTÓVAL! Érdemes? Lányok?

Figyelt kérdés

A 6 db felső metsző+szemfogaimról lenne szó, amik elég összevissza állnak és nem szeretnék huszonévesen 2-3 éven át fogszabit hordani ami feltűnő, lassan és nehezen tisztítható.

Lecsiszolnák mindet és tennének rá cirkon hidat kb 250 ezer Ft


KÉP:

[link]


2015. júl. 31. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A koronaval csak az a baj, hogy nem orok eletu. De Te tudod.
2015. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezek a Te fogaid? Az orvos mit mond? Mert egy parat ugy is ki kell huzni (szerintem, de nem vagyok fogorvos) mert nem fernenek el egymas mellett, ezert nottek igy.
2015. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, félek hogy nem bírja sokáig a korona, de hátha nekem szerencsém lesz.

Az én fogaim.

Legtöbb orvos a fogszabályozást javasolja, de van aki elvállalja a hídkorona készítést.

Csak a fogszabályozóhoz kellene fogat húzni.

2015. júl. 31. 19:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a fogszabályzást választanám. Minek tönkretenni az egészséges fogakat, ha azokat másfél év alatt helyre lehet tenni?
2015. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Minden képen szabályoztatnám. Alpból nem lehet szép és élethűen megcsinálni koronával ha ennyire össze vissza állnak.
2015. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem csiszoltatnám le én sem. Inkább választanám a hosszabb ideig tartó fogszabályozást. Már amúgy is olyan sok esetben, mint a szemüveg, tehát természetes és egyre többen viselnek fogszabályozót. Ha valamelyik orvos elvállalná a hidat, pedig fogszabályozással rendbe lehetne hozni, akkor őt egyáltalán nem tartom jó szakembernek. A jó orvos a megmentést választja, a nem jó, azt a kezelést választja, amiből több pénze, haszna van. Tudom miről beszélek, mert belülről ismerem ezt a területet és nem csak betegként. A saját hosszútávú érdekedben fogszabályozást javaslok.
2016. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak már néha úgy érzem hogy pl barátnő nélkül nincs értelme élnem és belepusztulok. Na most ha felteszek egy fogszabit akkor 2-3 évig biztosan nem is lesz.
2016. jan. 20. 11:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem és megértelek. Elmondom mit tennék, ha én is ilyet éreznék, mit amit írtál.

- Nem csiszoltatnám le, ez egyértelmű, alap.


Most olyat fogok írni, amit érdemes nyitottan kezelni, ítélkezés nélkül. Gondold át, esetleg érdeklődj tovább ezzel kapcsolatosan, de mindenképpen érdemes nyitottan olvasni, átgondolni ezt a témát:


- Mivel hangulati zavarok, befolyásoló tényezők, esetleg már kórképek (pl. depresszió) is befolyásolják az életem és azt érzem, nem bírnék ki további X évet társ nélkül, ezért elmennék egy pszichoterapeutához. Ha eü-n belül mész el, akkor ott ne hagyd, hogy gyógyszeres kezelést adjanak. Kérj pszichoterápiát. Ha nem eü-n belül, akkor menj el egy pár alkalmas magánrendelésre. Nem arról van szó, hogy dilis vagy! Egyszerűen olyan élethelyzetben vagy, amiben egy jó szakember fog tudni segíteni.

Ha beteg a fogad, akkor fogorvoshoz mész. Ha zöldséget szeretnél, akkor nem a műszaki boltba mész, hanem az élelmiszert árusítóba vagy szedsz a kertedből. Ha lelki gondod van, akkor barátokkal beszélgetsz vagy/és pszichológiai segítséget kérhetsz.

Na most elmész pszichoterapeutához, pszichológushoz, mentálhigiénikushoz pl. Elmondod az aggodalmaidat. Ő azonnal felméri a helyzetet és olyan beszélgetése(i)tek, lesz, amiben azt fogod érezni, elfogadhatóvá vált számodra a fogszabi viselése. Ezen kívül önismeretfejlesztő is egyben a beszélgetés, melyben sokkal jobban fogod érezni magad, elkezd kinyílni számodra a világ és könnyebben fogsz tudni kapcsolatot is teremteni és megtartani azt és már egyáltalán nem fog gondot okozni a fogszabályozó se neked, sem a társadnak. Ha neked gondot okoz, akkor előbb-utóbb a társnak is gond lehet ebből, a hozzáállásodból, rossz közérzetedből. A kulcs itt a te helyes hozzáállásod! Ebben tud segíteni a szakember, a pszichoterapeuta.

- Merek pszichológiai segítséget kérni, mert amit írtál, az idetartozik.

- Majd tudok és merek kapcsolatot teremteni.

2016. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ne haragudj de nekem olyan érzésem van mintha enyhén fogalmazva is nem lennén túl okos...


Létezik gyors fogszabályozás (3 hónapig tart) és létezik olyan technológia is amelyik láthatatlan (átlátszó) fogszabályzósínt használ. De könyörgöm a rendes fogszabi sem tart el 3 évig csak nagyon max 2 de inkább 1-1,5 év. De még ha 5 évig tart is ??? Egészséges fogakat lecsiszoltatni és koronát felrakatni ?? Alig hiszem el h ilyet épeszű ember egyáltalán ötlet szinten is kigondol, ez az egész, ez komoly..?!


Amikor nekem volt szabályzóm 1-2 éve állati jó nők is a szembe mondták h mennyire sexi a fogszabályzó és h tetszik nekik... Úgyh ez egy nagy ökörség h ezért ne lenne bnőn!

2016. máj. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia!


-Köszi a választ biztatóakat mondtál, csak az a baj, hogy nekem a fogorvosok mondták (több is) hogy 2-3 év kell neki... Vagy direkt felfelé kerekítenek?


-A 3 hónapos gyors fogszabályozásra kíváncsi lennék mert ez hihetetlenül kevés időnek tűnik számomra, ilyenről még nem is hallottam. Tudnál adni hozzá valamilyen linket, bővebb infót? Ha csak annyi idő lenne 1 percet sem gondolkodnék rajta.


-A láthatatlan (átlátszó) fogszabályzó sínes technikát ismerem Happysmile, ClearAlligner és társai több árajánlatot is kértem mind 1 és 1,5 millió Ft között volt. Nagyon jó lenne, de ennyit sajnos nem tudok rá áldozni.


-Én is félek hogy elromlanak a fogaim a csiszolás miatt, de egyszerűen hihetetlen számomra hogy a fogszab tetszik a nőknek. Pedig ha tényleg így van akkor is simán felrakatnám :D


Minden esetre most már kb 2 héten belül el kell döntenem. :S

2016. máj. 17. 01:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!