Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után a sebbe ment az...

Foghúzás után a sebbe ment az ételmaradék. Mi a teendő? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Ma reggel húzták ki a bölcsességfogam, délután ettem pár darab ropit, és sajnos belement a sebbe a ropi egy kis darabja. Nem érzem hogy fáj, de ha a tükörben megnézem akkor látom hogy van benne valami. Mi a teendő? Megpróbáljam kitisztítani, kiöblögetni, vagy hétfőn menjek el fogorvoshoz?
2015. júl. 31. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Tilos azon az oldalon enni. Menj orvoshoz, majd ő kitisztítja inkább.
2015. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez volt. Van akinek nem marad ott az alvadék. Nem ettem azon az oldalon, simán a rágástól kijött.


Visszamentem a dokihoz, kimosta az ételmaradékot, aztán kaptam egy fél órás gyógyszeres géz tömést a sebbe, majd adott egy kisebb fecskendőt, aminek a tetejére egy tompa és ferde fejet erősített. Azzal kellett minden étkezés után kispriccelnem a kaját a sebből. Langyos sós vízzel. Nem mondom, hogy kellemes érzés volt minden nap minimum 3szor a sebbe sprickolni, viszont hasznos, azonnal kipotyogott belőle a cucc. Így tovább tartott a gyógyulás, kb 2 hét volt mire begyógyult, és nem ragadt bele maradék. De utána minden oké lett.


Mivel csak hétfőn tudsz dokihoz menni, én azt mondom, próbáld meg kiöblögetni langyos sós vízzel, mert most már úgyis mindegy, már kijött az alvadék. És borzasztó rossz az a feszítő érzés, amit a beszorult ételmaradék okoz, arról nem is beszélve, hogy a sebben rothadó kaja nem túl egészséges... és büdös is lesz hétfőig.

Aztán hétfőn menj dokihoz, mert lehet, hogy marad még benne valami, azt majd kipucolja.

2015. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég veszélyes ropit enni első nap. Nekem is kihúzták a hét elején és nagyon vigyáztam rá, bele sem ment semmi és begennyesedett, pedig fertőtlenítettem többször.
2015. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. A második válaszolónak üzenem hogy nem feszíti semmi a sebet, előfordulhat hogy már rég kijött a maradék a sebből?
2015. júl. 31. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs is benne semmi, csak az alvadt vér, ne piszkáld, ne öblögess, mert kiöblíted a vérdugót is, ami védi a sebet a fertőzéstől.
2015. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem feszít, akkor lehet, hogy nem kajamaradék. Ha nem fáj, nem feszít, akkor tényleg ne piszkáld, akkor simán ráér hétfőig.
2015. aug. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!