Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon sargak a fogaim es...

Nagyon sargak a fogaim es hamar szuvasodnak. Mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés
Sargak a fogaim es ez nagyon zavar,es meg mosolyogni is felek. Minden nap megmosom 2x. Mit tegyek meg vele? Viszont nagyon hamar romlik is, pedig nem eszek sok edesseget es vizet iszok. Ez genetika? Vagy betegseg? Ertelmes valaszokat varok, valami segitseget, hogy otthoni modszerrel hogyan lehetnenek szep, feher fogaim!! Orvoshoz nem akarok menni,mert cikinek erzem. ;)

2015. aug. 4. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cigizel?
2015. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mi ciki azon, hogy eljársz fél évente fogorvosi szűrővizsgálatra?

a ciki, hogy ronda sárgák a fogaid a fogkőtől, rohadnak a szuvasodástól és büdös a szád a fogszuvasodástól

2015. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A sárga fog lehet genetika miatt is. Ha romlanak viszont erősen ajánlott elmenni fogorvoshoz! Az nem ciki, az viszont igen, ha annyira leromlanak, hogy már csak kihúzni lehet. Fogorvos a te esetedben ingyen csinálja a fogfehérítést, tömést.
2015. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
46%

Nem valami egészséges, de mikor fogat mosol a fogkrémre rakj szódabikarbónát. Ne minden fogmosásnál, de 2 hetente egyszer, oké. Én is így szoktam.

Amúgy meg irány fogorvos, nem ciki egyáltalán. Az orvos nem fog neked beszólni, ha meg igen akkor mész másikhoz. Ennyi.

2015. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szájvíz az segít:)
2015. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem vigyázz a szódabikarbónával. Az marja a fogzománcot. Amúgy én is így vagyok ezzel. Én épp a tegnap mentem fogorvoshoz. Azért halogattam eddig mert féltem(és ezt be is merem vallani). A doktornő azt mondta nekem inkább genetikai,de a kisebb korban kapott antibiotikumos/tetraciklines kezelés is örökre rányomja a bélyegét a fogakra,ahogy nekem is tette...Most itt vagyok eléggé elszineződőtt fogakkal tehetetlenül ( én is napi kétszer megmosom) és próbálok bízni a fogorvos hozzáértésében. Szerintemm most Menj el amíg lehet és amíg nincs nagyobb gond. Szurkolok neked. Csak bátran,a te érdekes. 😊
2015. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem budos a szam, mert nincs rohado fogam, csak hamar romlik. Es jarok fogorvoshoz, iskolaval is megyunk egy evben egyszer szuresre, de nem kell soha vissza mennem. De megfogadom a tanacsaotokat es kerek idopontot ;)
2015. aug. 4. 21:55
 8/12 A kérdező kommentje:

*tanacsotokat

Ja es nem cigizek es kavet sem iszom;)

2015. aug. 4. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Járj kontrollra minőségi esztétikai fogászatra 4 havonta és ne állami sztk-shoz évente 1x (,mert kötelező). És ha ezt megteszed, köszönd meg magadnak!
2015. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gumicsizmás bagoly ***** válasza:

Orvoshoz nem akarok menni,mert cikinek erzem. ;)


Ház ez baj.


ha már voltál fogorvosnál, kérlek, menj el egy endokrinológushoz is, mert a sárga fogak mögött más is lehet... és nem ciki!

2015. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!