Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás utáni retainer?...

Fogszabályzás utáni retainer? Lent

Figyelt kérdés

Éjszakai fogszabályzórol lenne pár kérdésem amit fogszabályzás után kell viselni?

1.Ti nappal és este is viselitek/tétek?

2.Enyhe feszítő érzés végig meg lesz?

3. Levétel után mikor lehet először rágózni?

4+ Ti hányszor mostok fogat egy nap?


Előre is köszönöm aki válaszol!:)



2015. aug. 20. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A kivehető fogszabályozó lényege ugyanaz mint a rögzítettnek. Helyreállítja a fogak rossz állását, dőlést csavarodást küszöbölnek ki.

Előnye könnyen tisztítható, mivel kivehető és ezért nem rohad alatta be a fogad. Hátránya a hosszú kezelési idő, mivel nincs mindig a szádban. A legjobb a szakirodalom szerint ha a lehető legtöbb ideig bent van, és ez alatt nem csak este értem. A lényeg hogy tartsd tisztán a készüléket és a fogaid és minél kevesebbszer vedd ki (max evéskor és fogmosáskor) , mivel így eredményes lesz a kezelés.



A feszítő érzés a rá ható rugóerő miatt van, ez a biológiai erő nyomja a helyére a fogakat a kapcsok által, nem lesz mindig így, egy idő után képes annyit mozdulni a fog hogy ez a húzó érzés megszűnjön. Ekkor a fogorvos állíthat a készülék kapcsain hogy ismét húzza ez a biológiai erő a fogakat. Ezt a húzást szakaszosan állítják be, mert ha túl kevés az erő semmit sem ér, nincs eredmény, ha túl erős a fogakban és a fogmedernyúlványban károkat okozhatnak, gyökércsúcs felszívódás jöhet létre. Szóval nem véletlenül "enyhe" az az érzés.


Rágózás? Passz, szerintem lehet simán bármikor ha leveszed, mintha kajálnál. De ha nem vagy biztos benne kérdezd meg az orvost.



Fogat egy nap 3-4szer kéne de én bazi lusta vagyok és csak napi egyszer, de erről le kéne szoknom XD

2015. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Félre értettel.. Rögzített után viselem az ejszakait :)
2015. aug. 21. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Nem értem. :)
2015. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!