Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan antibiotikum oldat,...

Van olyan antibiotikum oldat, amit szájfertőzés ellen lehet használni?

Figyelt kérdés

Rendkívül súlyos szájfertőzésem van, amely már évek óta gyötör.

A fogorvos kihúzta a bal alsó bölcsességfogamat és hiába szedte ki rendesen, meg használt steril eszközöket, utána nagyon durván begyulladt, azóta is állandóan kínoz. Írt fel rá mindenféle gyógyszert, csináltam tablettás antibiotikum kezelést, de egyik sem ért semmit. Először reménykedtem, hogy rosszul húzta ki a fogamat és benne maradt valami, de persze, hogy nem, a röntgen szerint minden oké.

Jó ideje Corsodyl oldattal kezelem, az elején jó is volt, de ma már kb. annyit ér, mintha sima vízzel kezelném. Bármilyen fájdalomcsillapítóval, vagy gyulladáscsökkentővel próbálkozom, semmi nem használ, szinte minden éjjel fáj, órákon át gyötör és egy szemhunyásnyit se tudok miatta aludni, egyszerűen megőrjít. Ezt a kérdést is hajnali 4-kor kezdtem el írni úgy, hogy már éjfél óta szenvedek.

A fogorvosok nem tudnak mit kezdeni vele, annyit sikerült kideríteniük, hogy ez valamilyen gombás fertőzés, fonalszerű képződményeket találtak a környékén és a fogban eltávolítás előtt egy büdös piros gömb volt.

Úgy gondolom, hogy egy antibiotikum oldattal hatékonyan tudnám kezelni ezt a fertőzést, ha közvetlenül a gyulladt felületre vinném fel.

Ismertek olyan antibiotikum oldatot, amit szájban külsőleg lehet alkalmazni?



2015. aug. 21. 04:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze egyéb ötletek is jöhetnek, a lényeg, hogy végre megszabaduljak ettől a fertőzéstől.
2015. aug. 21. 04:15
 2/5 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne gócfertőzésre
2015. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, nekem is gócból sugárzik ki.
2015. aug. 21. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Pflogosol oldatot jó erősre hígítsd meg, és azzal öblögess! Megpróbálhatod gombára a Bórax glicerin oldatot. Ez utóbbi szájpenészre van kisbabáknak. Konkrétan hol fáj? Hol a fertőzés?
2015. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, amint lehetőségem lesz, kipróbálom őket. A fertőzés a bal alsó bölcsességfogam helyénél van, az íny belső oldalán a nyelv mellet és a nyelv alatt folytatódik.
2015. aug. 22. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!