Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkoronától minden esetben...

A fogkoronától minden esetben elrohadhat az alatta lévő fog?

Figyelt kérdés

Volt egy lukas fogam amit elvileg a normál módon nem tudott tömni a fogorvosom, így másik eljárással tette meg, fogalmam sincs ez mi! Azt mondta ez volt június hogy októberig tart ki azután kell rá egy korona, nehogy letörjön, nem kezelt gyökeret.Lecsiszolta kúp alakúra!DE mellette még van egy pár lukas fogam amit én kb sehol se látok csak 1 et, mind1 is. Az volt hogy október be tesz rá koronát de múltkor voltam tömetni és azt mondta csak akkor rak rá koronát ha mind betömte az összes fogam. Ez azelőtt szóba se került, maszek alapon szoktam járni de az úgy nekem drága lenne mert szerinte még van 6 lukas fogam+ a korona hát az nekem sok! Mi köze van a luksa fognak a koronához, ezt előtte miért nem monda? Elvileg a gyulladt ínyre nem lehet korona, de biztos nem a lukas fogatól van. páromnak van lukas foga semmi baja az ínyével, van akinek kb az összes foga rohad ember és annak sincs baja nekem meg kb ilyen mini luk van de gyulladt az ínyem, én szerintem az mástól lehet, ti mit mondotok? De semmi gyulladáscsökkentő se krém se gyógyszert semmit nem ad csak hogy addig nem lesz korona! Meg azt hallottam olvastam itt az oldalon hogy alatta elrohadhat a fog, ez nem csonk hanem megvan az egész fogam úgyis? És hogy tönkremehet az előtte és a mögötte lévő fog is amit nem akarok mert akkor meg se éri, de ha nem tetetem ezt rá meg letörik amit nem akarok, de azt se hogy kb 5 év múlva elrohad alatt és akkor is kihúzzák, mi az a megoldás amivel megmaradhat a fogam? És erre nem lehetne korona helyett héjat tetetni hátha jobb lenne? Nagyon tanácstalan vagyok aki tud kérlek segítsen köszönöm !!!

26/F


2015. aug. 23. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Az alap kérdésedre a válasz: NEM! Nem a koronától fog elrothadni az alatta lévő fog. Ez inkább személy-, fogazat- (foganyag-), szájhigiénia-, pénztárca-, korona-, fogászati csapat-, stb stb-, szaktudásfüggő! Igazából visszamehetünk Ádámig, Éváig és hogy "Az Élet Halált Okoz" és ilyen alapon semminek nincs értelme, de! Minél több fogászaton jársz (lehetőleg rövid időszakon belül) állapot felmérésen, annál jobb összképet kapsz, hogyan is alakul és alakíthatod a dolgokat, milyen lehetőségeid vannak. Pénzzel készülj, mert szegény orvost sem látsz, nemhogy fogorvost, fogszakorvost, implantológust, szájsebészt, fogtechnikust stb stb. Árlistákat nyugodtan nézegetheted. Ne tanácstalan legyél, hanem körültekintő. És egy apró tipp: ha ezen az oldalon szeretnél fogászatilag (a valósághoz lehető legjobban konvergáló) tanácsot kérni, ne népmese alapján legyen, hanem minimum egy 5 megapixel-es mobillal kattints 1-et az alsó, 1-et a felső fogsorodról. Majd egy képmegosztó oldalra feltöltve ide linkeld be, hogy minél többen tudjanak segíteni (legalább a látottak alapján). Köszönöm. 30F
2015. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!