Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzzem le a félelmemet...

Hogyan győzzem le a félelmemet a fogorvosnál, ha közel 14 fogat kellene kihuzni és oda ujat raknának?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a fogorvosi székben igy nm tudom, hogy mit tegyek. Elmenyjek a fogászatra vagy ne?

Félek az injectiotol, hogy valami bajom lesz tőle, esetleg ott maradok végleg a székben. Félek a huzástól, hogy kiszakad az arcüregem. Egy szinte teljesen uj fogsort csinálnának, de nem merek elmenni, igy pedig szinte lehetetlen valami munkahelyet találnom ilyen kinézettel.


2010. márc. 10. 14:48
 1/6 A kérdező kommentje:
egyaltelán mennyire fáj a fogászati kezelés pl. a foghuzás, a csiszolás és egyéb beavatkozások? A fogaim annyira le van töredezve, hogy azt már az inyem is belepte. Ezzel mit tudnak csinálni? Hogy huzzák ki?
2010. márc. 10. 14:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt kizárólag sebész tehetné meg,altatásban,máshogy nem.Vagy 7 hónapon keresztül járhatnál.Nyugi,nem egyszerre húzzák ki!Az első 10 után meg fogod szokni.
2010. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemsokára nekem is mennem kell!:D

Ugyanilyen rosszak a fogaim!

Mennyünk együtt?:D

2010. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy jó darabig nem mentem fogorvoshoz, csak akkor, amikor egy első fogamon láttam lyukat. Kiderült, hogy több mint 10 fogam rossz volt, és szörnyen éreztem magam. Nagyon féltem én is, de sokkal jobban megijedtem attól, hogy 30 éves koromra protkóm lesz...Szóval ez motivált leginkább. Azóta találtam egy nagyon jófej magándokit, teljesen eltereli a figyelmemet közben, és abszolút nem izgulok. Ha ennyire félsz, próbáld meg elképzelni közben, hogy az új fogaiddal mosolyogsz vissza a tükörből és mekkora önbizalmad lesz tőle, ez nagyon motiváló lehet! Vagy én még azt is csináltam, hogy kerestem egy tárgyat és elemezgettem magamban, vagy angolul próbáltam leírni, szóval lefoglaltam magam. Mindenféleképpen menj el, mert megéri majd a szenvedést!
2010. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell félni! Biztos, hogy fog fájni egy kicsit, sokszor pedig a pokolba kívánod az egészet, de ennyi szenvedést megér! Nekem ugyan nincs rossz állapotban a fogam, bár ennek ellenére van 9 olyan fogam, amit be kell tömni, mert ki fog lyukadni a jövőben(ebből egyébként már 6-ot betömettem)! Nagyon megijedtem, hisz állandóan mosom a fogamat és még is ilyen sok "lyukas" fogam van! Azonnal elkezdte kifúrogatni és betömni az összeset, minden hónapba megcsinál egyet(tegnap is voltam) és sztem megéri, mert az a kis fájdalom amit átélek a fúrás közben, semmi ahhoz képest, amit átélnék akkor amikor tényleg kilyukadna és kétségbeesve szedném a gyógyszereket, meg húzatnám ki!

Különben meg ha fáj, akkor lehet szólni, persze ha nem altatnak!

Az injekció meg nem fáj, sőt egészen kellemes, utána meg úgy sem sokat érzel, hisz "lebénul" az arcod.

2010. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régen én is rettegtem a fogorvostól. Azóta megismertem egy nagyon aranyos, jófej fogorvst, több mint tíz éve hozzá járok, és egyáltalán nem félek. Pedig a húzáson át a tömésig, koronáig, gyökérkezelésig mindent csinált már velem. Ha megkapod az injekciót, már nem érzel semmit.Ha megcsináltatod a fogaidat, sokkal jobban fogod érezni magad!
2010. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!