Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után meddig normális a lyuk? 16/l

Figyelt kérdés
Nekem nem volt kinőve a fogam,amikor kiműtötték,teljesen az íny alatt volt.3 hete volt az operáció.Összevarták,5 napig volt bent a varrat,de minek?!Ahogy kiszedték a varratot,ott is maradt egy nagy és viszonylag mély lyuk.2-3 cm mély.Belemegy az étel,nem tudom kiszedni,fogpiszkálóval szoktam kiszedni,de nem jön ki teljesen.Mellesleg többször is megszúrtam magam vele véletlenül,ilyenkor vérzik.Szabad így tesizni?Durva nálunk a tesi.

2015. szept. 1. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

3 hét után nem vérezhet,menj vissza a fogorvoshoz.

Nekem 1 hét után benőtte az íny,de több hónap volt,amig kemény lett,és semmiféle lyuk nem maradt. Nekem is egy holdkráter maradt a fogam helyén,el nem tudtam képzelni,hogy össze fog húzódni,de mégis :D

2015. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 nap alatt gyógyult meg úgy, hogy már nem volt lyuk a helyén. Szerintem menj vissza a dokihoz, megnézi és ad valami öblögetőt vagy gyógyszert, ami elősegíti a gyógyulást. Én cserszömörcés szájvízzel öblögettem, nagyon bevált, szépen összehúzta csak sajnos már varratszedés után ajánlották, különben szerintem hamarabb meggyógyult volna ha előbb kezdem el használni.
2015. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legfeljebb 1-2 hónap, és teljesen be fog gyógyulni. Nekem is szétnyílt a varratszedés után, nem hittem, hogy nem lesz később nyoma, de már egyáltalán nem látszik, hogy valaha volt ott egy fog. A fogpiszkálóval óvatosabban bánj, inkább vágj le a csúcsából egy picit, hogy ne szúrd meg a sebet többször.
2015. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hét után kezdett az ínyem felfelé húzódni. Ha gyulladt a fogad helye, akkor nem javasolt tesizni. Ha belemegy a lyukba az étel, akkor próbáld meg öblögetéssel kihozni belőle. Ha nem sikerül, akkor fülpálcával próbáld meg óvatosan kiszedni. Én Pflogosol oldatba mártott fülpiszkálóval szedegettem ki az ételmeradékot a lyukból.
2015. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na most reményt adtatok, már kétségbe voltam esve, hogy ez ilyen marad, nagyon idegesítő minden kajálás után pucolni, meg fájdalmas is.
2020. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!