Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges az, hogy van egy...

Lehetséges az, hogy van egy fekete pötty a fogamon és a fogorvos szerint az nem lyukas?

Figyelt kérdés

Ma voltam a körzeti fogorvosnál, már az is felháborított, hogy július végén kértem időpontot és csak mára tudott adni. Meg se nézte a fogaimat, hanem kérdezte, hogy melyik lyukas, mondtam neki, hogy kettőn is látok kis pöttyöt és a nyelvemmel érzem is, hogy ott lyukas. Csak azt a kettőt vizsgálta meg, majd kérdezte, hogy érzékeny-e a hidegre,melegre. Mondtam neki, hogy nem, mert annyira még nem nagy a lyuk, erre azt mondta, hogy az nem is lyuk, hanem csak elszíneződés a kávétól, teától. Meglepődtem rajta, mondtam neki, hogy nem szeretem a kávét és teát is csak elvétve iszom mire ő azt mondta, hogy az akkor is csak elszíneződés nem lyuk. Lehetséges az, hogy valóban nem lyuk csak elszíneződés? Ki akartam vele cseréltetni az amalgám töméseket is, de azt mondta hogy ha nincs rá panasz akkor ő nem szereti kicserélni.

Észrevette, hogy egy fogam alul nem nőtt ki, mert csírahiányos és mindenképp arra akart rábeszélni, hogy csináltassak oda majd pótfogat.

Szerintetek érdemesebb lenne elmenni magánorvoshoz vagy valóban csak elszíneződés?


2015. szept. 7. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézesd meg magán orvossal, ha elszineződés, akkor érdemes lenne leszedetni a fogköveket és polírozással eltüntethető az elszineződés, ha mégis lyuk, akkor betömi.
2015. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy csak barázdaelszíneződés, vagyis csak a fogzománc felszínén van kis sérülés, ami elfeketedik. Az ilyesmivel nem foglalkoznak az orvosok, mert nem lyukas.

A lyukas fogat még onnan lehet felismerni, ha a fog egyik része el van szürkülve, ami azt jelenti h a fog belsejében szuvasodás, "odú" van.

Néha még szakember se tudja 100% megállapítani ránézésből h szuvasodás-e, elmész 3 fogorvoshoz, lehet mind a 3 három különfélét mond. :) Valószínű azért kérdezte h érzékeny-e vagy fáj-e, mert akkor lyukas. Röntgent meg csak nem készítenek minden páciens esetében.

Körzeti fogorvosnál nagy a sorban állás, azért kell heteket/hónapokat várni mire sorra kerülsz. És pont ezért nem is foglalkoznak TB-re ilyen másodlagos/esztétikai dolgokkal, h töméscsere vagy barázdazárás.

Megnézetheted másik fogorvossal h szuvasodás-e, de ha nem fáj, akkor nem valószínű h lyukas. A magándoki viszont biztos kicseréli a tömésedet ha kéred. Én is kicseréltem minden amalgámot fehérre. Nekem is van egy barázda színeződött fogam, de tiszta fekete az egész és nem tömik be mert nem lyukas...

2015. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, most kicsit megnyugtattál! :) Néztem, hogy a magánfogorvosok mennyiért dolgoznak, hát nem valami olcsó sajnos, 3 amalgámtömésem van, azt több tízezer forint lenne kicseréltetni. Még egy évem van az egyetemből, ha végeztem majd ha már jobban állok anyagilag akkor mindenképp felkeresek egy normális magánorvost és megcsináltatom az összes fogamat még talán a csírahiányosat is ami nem nőtt ki, bár ahhoz nem csak pénzt kell gyűjteni hanem bátorságot is :)
2015. szept. 7. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!