Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nekem évekkel ezelőtt letört...

Nekem évekkel ezelőtt letört legelöl a fogamból egy kis darab. Nem fel tünő, de engem zavar. Van lehetőség a pótlására?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
nekem is ez volt:S (nekem azért tört le egy pici darab, mert annyira izgultam, h összeszorítottam a fogaimat egy kicsit jobban mint kellett volna)
2010. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Csak úgy, ha lecsiszolják, és koronát húznak rá, de az meg nehogy kilógjon a sorból, mármint a színét illetően. Kérdezd ki egy fogszakorvos véleményét.
2010. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hú koronát? Az nem semmi.Azt gondoltam van valami egyszerűbb módja is :(
2010. márc. 13. 14:31
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem a fogam kétharmad része letört fúrás közben a fogorvosnál (gyökérkezelt fog) és még akkor felépítette az orvos. Olyan jól sikerült nem látszik hogy nem teljesen az 'egyém'.
2010. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak én nem igazán szeretném lecsiszoltatni meg ilyesmi,azt gondoltam,mivel tényleg egy pici darabról van szó,hogy odabiggyeszt valamit és kész :D
2010. márc. 13. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mekkora az a pici rész, mert a a legeslegalja akkor nem tudja biggyeszteni, de ha mondjuk csak oldalt van akkor igen.
2010. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ez a legelső fogam aljából egy pici,pont középen.Forgattam a ceruzát a számban én hülye és letört. :(
2010. márc. 13. 17:52
 8/11 anonim válasza:
100%

Nekem egyszer egy csúnya találkozás után a betonnal letört 2 fogam negyede:)

Fogorvos meg bírja csinálni.

Befúr pár helyen,rárak valami gyurmaszerű darabot aztán rávilágít valami fénnyel,és olyan lesz mint a rendes fog.

Az a hátránya,hogy nagyon vigyázni kell rá,mert könnyen letörik. Én egyszer söröskorsóval csaptam ki illuminálva,aztán egy keményebb sültkrumpli miatt tört ki.

Aztán marad a porcelánkorona,ha nem válik be ez a gyurmamegoldás.Nekem az 40E volt a két fogra,de nemlátszik egyáltalán,hogy nem igazi:)

Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 naphtha ***** válasza:
Ha nem lódoktorhoz mész, akkor pikk-pakk megoldja. De az tudva levő, ha egy fog törik, akkor nagy eséllyel lukas és gyökér kezelni fogják, ha még van mit. Ahogy telik az idő egyre drágább lesz neked ez az egész.
2010. márc. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek! :)
2010. márc. 21. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!