Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség, fogszabályzósok!...

Segítség, fogszabályzósok! Mitől esnek le folyton a bracketjeim?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hete van fenn a fogszabim, de már leesett 5 és mind csak az alsó állkapcsomról!Bevallom az egyik az én hibám volt, mert azt a kaja szedte le, de 2-t álmomban sikerült levarázsolnom, mert összeszorított fogakkal alszok és arra a kettőre ráharaptam. Tegnap voltam az orvosnál, hogy meghúzza (ami leesett azt nem ragasztotta vissza, majd ha csak muszáj lesz, mert úgyis ráharapnék megint) és mára megint lejött 2. Pedig csak pudingot ettem. Már félek visszamenni, mert szerintem azt hiszi, hogy titokban a dunakavicsot tömöm kétpofára. Mitől törhetnek le a bracketjeim, ha semmi olyat nem eszek? Alul már alig maradt ép...

2015. szept. 23. 09:50
 1/4 Rayna ***** válasza:
Alul nekem is hátul többször leestek, mert úgy haraphattam (én pl csikorgatom a fogaim éjjel). Mindig visszaragasztotta, aztán idővel már nem estek le furcsa mód (kivéve az egyik leghátsó, azt már inkább vissza se rakta, amúgy se volt szükséges már oda). Szerintem ne érezd kínosnak, nyugodtan menj csak vissza hozzá, ha leesik, hogy visszarakja. Nem te tehetsz róla, ezt ő is megérti szerintem.
2015. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne aggódj, amikor felrakták, nekem is állandóan leestek evés közben. Később már nem lesz ilyen. :) Szerintem a ragasztó idővel jobban ott tartja majd őket, csak kell neki egy kis idő.
2015. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
uh, most megnyugtattatok, köszönöm :) És ti ilyenkor rögtön visszamentetek mikor letört egy, vagy kivártátok a rendes időpontot, mikor már alapból kellett állítani a fogszabályzón?
2015. szept. 25. 07:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ragasztás után nem várod ki a néhány órát kaja, pia nélkül, akkor a ragasztó nem ragaszt tökéletesen, így könnyebben lepotyoghatnak a brekettek. de egyén (fog)függő is. van ismerősöm, aki almát(!) is tud harapni fogszabályzóval, és semmi baja sincs, van aki meg krémleveseken él, mégis mindig potyognak neki...
2015. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!