Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mivel kezeljem átmenetileg a...

Mivel kezeljem átmenetileg a fogam? Mivel csillapíthatnám a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Három napja nagyon faj két, már betömött fogam. Mivel Budapesten tanulok, de a fogorvosom vidéken van, így legközelebb pénteken tudnék hozzá elmenni, viszont éppen meg vagyok fázva, így meg nem fogad az orvos, valószínüleg jövő hét péntek lesz belőle. Addig is szükségem lenne valamire ami enyhíti a fájdalmat. Tegnap este bevettem egy Advil Ultra Fortet, ami nagyjábol segített, de túl erős gyógyszer ahhoz, hogy naponta vagy kétnaponta beszedjek belőle. Bármi érdekel, házi gyógymódok is!

2015. okt. 5. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
házi praktikák nem nagyon vannak erre, inkább menj el egy orvoshoz mondjuk a körzetihez vagy ahova tartozol és irass fel valamit, lehet ad rá valami antibiotikumot mert ha gyulladt az egész addig a fogorvos úgyse nyúl hozzá, a házi orvos meg fel tudja írni a Dalacin antibiotikumot. vagy Cataflam fájdalom csillapítót.
2015. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Advil ultra sima ibupofént tartalmazó gyógyszer ha jól emlékszem 400 mg. Ebből a napi maximum adag 800 mg/3x. Szóval ha beszedsz 1-2 tablettát az még nem a világ vége.

Ha fáj tőle a gyomrod akkor vegyél be Somacot is.

2015. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A pálinka öblögetés segített! :D :) És azóta fogorvoshoz is eljutottam már :)
2015. okt. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!