Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen megoldásokat tudtok...

Milyen megoldásokat tudtok javasolni kezelés közben jelentkező garatreflexre, öklendezésre, ami már a kezelés menetét is zavarja?

Figyelt kérdés
2015. okt. 5. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A mély, ütemes lélegzetvétel sokat segít.
2015. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem segít, tapasztalat. :-( Próbáltam. Volt fogorvos, aki még rám is ripakodott, hogy ne öklendezzek. Alig vártam, hogy végezzünk, soha többé nem mentem oda. De ez nekem akkor is nagy gond kezeléseknél. Kellemetlen, zavar, parázok miatta.
2015. okt. 5. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:
A szájon át légzés egy kicsit segít.Nekem fogorvosnál nincs gondom a garatreflexel,de ha a garatom,gégém vizsgálják és a torkomig lenyomják a spatulát vagy a gégetükröt,nagyon öklendezek én is.Próbáltam már sokszor ledugni az ujjam,egyre hosszabb ideig bírom,nálam már csökkent a garatreflex,de orvos azóta még nem nyúlt a torkomba.Én is várom,ha valakinek van ötlete.
2015. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!