Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek húzták már a fogát. Kb...

Akinek húzták már a fogát. Kb hány percig tart az egész? Fáj?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Az érzéstelenítő beadása fáj. Nekem felső fogamat húzták, a lágy részbe adott szuri még elmegy, de a szájpadlásba, hát nem hazudok, majd be tojtam, de azért ki lehet bírni.

Utána vagy egy fél órát ültem a váróban, míg totál el nem zsibbadt a fejem. Maga a foghúzás nem fáj, csak annyit érzel, hogy rángatják a "fejed" és ellen kell tartanod. Az kb. 2 perc, talán még annyi se :D

Utána mehettem is haza, az érzéstelenítő még vagy fél napig bennem volt, nyáladztam egyik oldalon:D meg úgy néztem ki, mint aki szélütést kapott, a fél arcom nem mozgott.

Legyen fájdalomcsillapítód, mert lehet, hogy kelleni fog miután kimegy az érzéstelenítő hatása. De nem törvényszerű.

2015. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem gyulladt, akkor a novokaintól elzsibbad, és nem fáj. Csak feszít, és recseg, ahogy meglazítják a medrében a gyökeret. Valójában nem húzzák, hanem minden irányban mozgatják.

NSAID tartalmú fájdalomcsillapítót (Aspirin, Diclofenac, Ibuprofen, stb. ) ne vegyél be utána, mert ezek gátolják a véralvadást.

2015. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt, 1 prcig sem tartott az egész.
2015. okt. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kb. 1 perc volt az egész :D

Egyáltalán nem fájt, annyira telelőttek érzéstelenítővel, 12 óráig még az orrom is zsibbadt :D

2015. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem semmit csak a szuri volt kellemetlen. Meg a látvány amikor már kint volt a fogam. Kb 1 perc volt a húzás.
2015. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik fog, milyen erős és hány gyökere van Férjem fogait fogorvos nem is vállalja sosem, neki szájsebészetre kellett menni mindig, 10 perctől a 3-4 órás műtétig minden volt már, bár neki extrém nehéz kihúzni
2015. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem nem rég húzták ki a bölcsesség fogamat,már le volt törve,úgyhogy szájsebész szedte ki,de meg volt 1-2 perc alatt,nem fájt,bár a szájpadlásba adott szuri tényleg nem kellemes,de elviselhető.Utána sem kellett beszednem fájdalom csillapítót.Előtte viszont kihúzták az egyik rágófogamat,ami gyulladt volt valamennyire,fájt a szuri ellenére is,és még hetekig fájdalomcsillapítót kellett szednem utána.
2015. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp maszek fogorvoshoz menj. Én már megjártam körzetivel. Hacsak nem bízol meg benne.


Amúgy ha jól érzéstelenít, kb semmit nem érzel. Nekem leghátsó rágófogamat húzták, ez elég stabilan bent volt, és elég rendesen ki kellett nyitnom a számat, hogy hozzáférjen :). Fél óra érzéstelenítés után,csak annyi volt, hogy az asszisztens lefogta a fejemet, én feszítettem, és kb egy perc mozgatás után kijött. Észre sem vettem, amikor konkrétan kihúzta.


Na utána viszont nem a fogam, meg a fogam helye, hanem az állkapcsom fájt, mint akinek szétrúgták a fejét :D. De az pár nap alatt elmúlik. Ha pedig nem ennyire hátul van a húzandó fog, akkor ez sem probléma.


Nővéremnek bölcsességfogat kellett kiműteni, azt mondta, hogy semmi fájdalmat nem érzett, de utána azért fájt neki, ő szedett is rá fájdalomcsillapítót pár napig.

2015. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi mindenkinek. Ez szerintetek normáli http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__72..
2015. okt. 15. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!