Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nő a bölcsességfogam és...

Nő a bölcsességfogam és eléggé feszül. Valami trükk, hogy segítsem a növést?

Figyelt kérdés
Fájdalomnak nem mondanám, inkább feszül. Félig kibújt korábban, most jön tovább és már csak egy pici hiányzik, ráadásul alul éa felül is bújik, azonos oldalon. Egészségesnek tűnik, szépen, egyenesen jön, csak ne feszülne ennyire. Nincs valami házi praktikátok rá? Gondoltam, hogy azon az oldalon rágok, de nem jó ötlet. Köszönöm! :-)

2015. okt. 11. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
szájsebészet & foghúzás^^
2015. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kellene egy röntgen, mert anélkül nem látszik hogy jó irányba jön-e. Az "úgy tűnik" nem elég, mivel ha egy kicsit is ferde vagy nagyon ráment a hetes fogra, akkor simán okozhatott ott egy gyulladt tasakot a két fog közé beszorulva. A dentinox gél segíthet, de ha nem válik be akkor tényleg el kell gondolkozni hogy kellenek-e oda azok a bölcsességfogak.
2015. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodtam, hogy felhívom a dokim, mert annyira nem vészes, csupán tényleg csak így húzódik, vagyis érzem, hogy nő. De akkor holnap rácsörgök. Arra lettem volna kíváncsi, hogy ez természetes dolog-e? Mármint a húzódás. Egyébként van helye és nem is rossz, szóval nem hiszem, hogy egyből húzni kellene. Ráadásul az én dokim szinte a 0-ból épít fogat, ellene van a húzásnak. :)
2015. okt. 11. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Dologél vagy amit az egyik válaszoló írt. Azt amit ő írt nem ismerem, a dologélt anno a fiamnak vettem amikor nőttek a fogai azzal kentem az ínyét és nekem is jó szolgálatot tett amikor az én fogam jött pedig nekem konkrétan eltolta a fogsoromat a bölcsességfogam :)
2015. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!