Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után miért nem...

Gyökérkezelés után miért nem áll el a fog váladékozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztus közepe táján voltam fogdokinál, ahol betömte az egyik fogamat mert közepes lyuk volt benne. Elég mély tömés volt mert érzéstelenítővel is éreztem rendesen. Utána pár hétre rá, rettenetesen megfájdult időközönként, 5-10 percre de utána elmúlt. A fogorvos megkocogtatta megfújta levegővel de nem volt ilyenekre érzékeny, vártunk 2 hetet de a fájdalom csak nagyobb lett és nem múlt el ezért gyökérkezelte. Nagyon gyorsan végzett. Injekciót adott, kifúrta majd kirántotta 1 perc alatt az idegeket. Másnapra bedagadt a fél arcom mert szerintem benne hagyott 1-2 ideget. Ez pont hétvégére esett. Mikor hétfőn visszamentem hozzá kiszedte a maradék idegeket amitől elmúlt a fájdalom és szép lassan lelohadt a duzzanat is. Azóta viszont ha betömöm vattával, mert nyitva hagyta folyamatosan érzékeny és fel-fel dagad. Jelen pillanatban nincs benne vatta és mégis feldagadt. Kb 2 hónapja kezelte azóta nyitva van és 2 hetente járok átmosásra, amikor is még mindig húzogatja a tűt a fogamban (tisztítja gondolom) és kellemetlen (ez normális gyökérkezelt fognál, hogy még fáj?).

A véleményeteket kérném, szerintetek miért van, hogy 2 hónapja nem akar elmúlni a fog érzékenysége, váladékozása illetve most mitől dagadt fel magától?

Félek, hogy el kell távolítani. Egy szemfogról van szó, elől és látszódna ha hiányozna.

Esetleg látogassak el másik orvoshoz, vagy ez mitől van, meddig lehet nyitva egy fog?


Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét!



2015. okt. 12. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Az inyednel lehet begyulladva illetve melyen a foggyokernel. Tehat nem fogad faj szerintem hanem a korulotte levo szovet.
2015. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az mellékes szerintem de bal felül pont jön a bölcsességfogam, meg vagyok áldva a fogászati dolgokkal de remélem nem az tolja és amiatt.


És ez mitől lehet? Vagy hogy lehetne kezelni? Mert nem hiszem el, hogy 2 hónap alatt nem múlik el. :(

2015. okt. 13. 00:10
 3/10 anonim válasza:
Kérdezd meg hogy mikor lehet húzni a bölcsességfogadat. Nekem mikor elkezdett nőni a bal alsó 8-as, elkezdte arrébb tolni a 7-est, ami nyomást gyakorolt a 6-osra. Az eleve tömött volt, és egyébként sem volt egy olyan űberfrankó tömés, a nyomás következtében szépen beszakadt. :)
2015. okt. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Húzni? Isten ments :D Habár elég sok dolgot megéltem fogászat terén már húzták 2 fogamat felül fogszabályzó miatt így is. De most bal fent jön, ez a gyökérkezelt fog pedig a jobb oldalon van. Még egy nagyon minimálisan érződik az egyik része. Szerencsére lekopogom 1 már kijött normálisan jobb felül. Alul remélem nem akarnak előbújni.
2015. okt. 13. 00:17
 5/10 anonim válasza:

Én azt nem értem egyébként hogy miért hagyta nyitva a fogat. Én ideiglenes tömést kaptam minden alkalommal. Szerintem lehet hogy érdemes volna megkeresni egy másik fogorvost is. Esetleg ha pesti vagy és megkeresel privátban, adok egy számot.


(nem kapok jutalékot vagy ilyesmi. :)

2015. okt. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyszer betömte ideiglenesen, aminek az lett a vége, hogy hajnali négykor már utolsó mentsvárként egy tűvel piszkálgattam ki. Tehát az akkor nem jött be. Most úgy beszéltük, hogy jövőhéten megpróbálja véglegesen lezárni mert javulgatott az állapota, de most hirtelen egyik napról a másikra magától bedagadt :(


Röntgennel ki lehetne deríteni mi a baj?

2015. okt. 13. 00:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig 3 gyökérkezelésem volt, egyik se így zajlott.

A gyökérkezelés egy egyalkalmas dolog, nem levedzik utána semmi.

Az ideiglenes tömés 1 hétig van benne, utána betömi, és nincsen gond többé vele.

Én megkérdeznék 3 másik orvost legalább, és ellátogatnék a betegjogi képviselőhöz illetve az illető "orvos" feletteséhez is.

2015. okt. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 7-es vagyok.

Nem vagyok se tapasztalt ilyen téren hála istennek, se fogorvos, de van tippem.

Szerintem szájsebészeti gondod van, eleve nem kellett volna gyökérkezelni, mert attól fáj kezdettől, hogy a gyökércsúcs van begyulladva, azt kéne kezelni. Ehhez konzerváló fogorvos nem ért, szájsebész kell. A "dokid" a bőrödre kísérletezik. Az ima is sokkal többet segítene, mint ő.

2015. okt. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dalacint nem írt fel?

Helyedben én felkeresnék egy másik fogorvost, 2 hónapig nem szabadna nyitva lennie egy fognak, mert attól is elfertőződhet, valami ott nagyon nem stimmel.

2015. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Írt fel Dalacint még a kezelés kezdetekor, amitől le is ment a duzzanat, de folyton váladékozott. A kezelés felénél megpróbálta betömni ideiglenesen de ki kellett szednem mert rendkívül fájt. És mint írtam már-már épp gyógyuló fázisban voltam mikor hirtelen magától romlott az állapota. Kaptam tőle gyógyszert meg írt fel fertőtlenítő szereket most azokkal mosogatom. Megkerestem, és azt üzente, hogy ha rosszabbodik a helyzet menjek el és ír fel gyógyszert. A gond csak a távolsággal és az idővel van. Ő is nagyon elfoglalt illetve én is. Már épp örültem, volna, hogy túl vagyunk rajta.
2015. okt. 13. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!