Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó? Vagy már késő?

Fogszabályzó? Vagy már késő?

Figyelt kérdés
16 és fél éves vagyok már 2 éve szeretnék fogszabályzót csak mindigis féltem elmenni orvoshoz.A szüleim nem foglalkoztak ezzel a problémámmal.A felső fogsorom nagyon gáz.Az első 2 egymásra van fordulva,a 2 mellette lévő kb90 fogban elvan fordulva(mindkettő) és a "vámpírfogak" teljesen fenntvannak..van 2 teljesen lyukas fogam egymás mellett,ezekre azt mondták hogy gyökérkezelés a másik meg húzás,Ezenkívül van egy fogam amiből kiesett a tömés és a fogam meg letört és a gyökere(vagymi) bennemaradt az ínyemben..ezeket szeretném megcsináltatni és utána szeretnék állandó fogszabályzót.A kérdésem az lenne hogy mennyibe kerül?? alül felül kéne.(alul végulis elég szépek:))Mennyi idő alatt enne meg ez itt mind?már nemérdekel a fájdalom..csak legyenek szépek..Ezt mind magamnak fizetném túlsok pénzem nincs havi 15ezer ft ösztöndíjat kapok ebből szeretném fizetni a fogszabályzóm mert a szüleimre nem számíthattam soha..remélem segítetek a válaszokkal:) köszia a válaszokat előre is:) 16/L

2015. szept. 29. 10:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogyha kihúzzák a fogam akkor utána milesz a helyén? egy üres semmi? vagy fogpotlás vagy ilyesmi?és miaz a gyökérkezelés?
2015. szept. 29. 10:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 18 éves koromig halogattam, akkor is csak azért tetettem fel mert azt mondták, hogy érettségi után drágább. Nem magánorvosnál voltam, tehát a TB is támogatta, ennek járj utána mert sokkal olcsóbb így :) Minél hamarabb csináltatod meg annál jobban jársz, úgyhogy hajrá! Tény, hogy minden kezdet nehéz és kicsit sok munkának tűnik így amit írtál de hidd el nem fogod megbánni :)
2015. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20 évesen lett fogszabim, nem bántam meg :D
2015. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogszabályozást bármilyen életkorban el lehet kezdeni, hogy az mennyire lesz hatékony/ártalmas az már más kérdés. Te még fiatal vagy így érdemes elmenni, most még a tb is finanszírozza, legalábbis ùgy tudom.
2015. okt. 1. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!