Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Általánosságban tényleg...

Általánosságban tényleg gondot okoz foghúzás, szájsebészeti műtét után a dohányzás?

Figyelt kérdés

Volt már olyan hogy tényleg amiatt begyulladt, elfertőződött a terület vagy más problémát okozott?


A kérdést nem provokációnak szánom és előre bocsájtom hogy senkit nem bíztatok arra hogy olyan hülye legyen mint én. (Én pszichológiai eset vagyok, ha azt mondják szokjak le vagy fejbe lőnek hát vállalom a golyót.)


A kérdés azért merült fel bennem mert nemrégiben voltam szájsebészeten húzáson, aztán vissza kellett mennem mert megnyílt az arcüreg és még cisztát is találtak zárás közben, szó mi szó szétszabdaltak rendesen. A lényeg hogy a doki már a sima húzás után is mondta hogy ne gyújtsak rá minimum 1-2 napig, de ha lehet egy hétig. Aztán a műtét után szabályosan könyörgött hogy egy hétig semmiképp ne gyújtsak rá mert hű de nagy probléma lehet belőle, és még hosszadalmasabb, altatásos műtéttel lehet helyrehozni.

Mint említettem pszichológiai eset vagyok tehát ahogy kiléptem a kórházból rágyújtottam.

Amikor voltam a varratszedésen akkor konkrétan megköszönte a doki hogy betartottam mindent és ilyen szépen gyógyult a műtét helye. Amikor elmondtam hogy mennyire hogy nem tartottam be az utasítást olyan meglepett arcot vágott mintha legalábbis szellemet vagy csodát látott volna.

Úgyhogy most már tényleg felötlött bennem a kérdés hogy a tilos dohányozni tényleg valós intelem, nem csak üres ijesztgetés és én vagyok ilyen defektes és szerencsés?


2015. okt. 19. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez olyasmi, mint a gyógyszereknél a melléhatások. Ha ezer emberből egynél jelentkezik valami, akkor már jelzik, hogy vigyázat, ez a mellékhatás előfordulhat. Akinél előfordul, az megjárta. A többi 999 meg boldog, hogy ő a kivétel.
2015. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A dohányzás felfüggesztése ilyen esetben nem indokolt, tehát kérdésedre a válasz: inkább ijesztgetés. Azt azért jó lett volna megvárni, amíg megszűnik az érzéstelenítő hatása.
2015. okt. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor tényleg csak ijesztgetés. Őszintén nem lepett meg, valahogy sejtettem. :)


Nem volt minek kimennie, hiába kaptam rengeted talán a megengedettnél több érzéstelenítőt is, nem hatott. :( Végig zokogtam a műtétet, azért se érdekelt már semmi.

2015. okt. 22. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!