Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elmúlt a fogfájásom. Ilyenkor...

Elmúlt a fogfájásom. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap egész nap fájt a fogam. De tűrhető volt. Épp,hogy csak fájt. Ma reggelre pedig elmúlt. Visszafog jönni szerintetek a fájás? Mert ha nem muszáj nem megyek el a dokihoz.

2015. okt. 28. 07:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni, hogy azt is mondták, hogy lehet, hogy rosszul haraptam. Vagy valami ilyesmi volt, már nem emlékszek rá. :D
2015. okt. 28. 07:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy most halt meg a fogad.

Ha nem mész el orvoshoz, akkor a halott fogad később könnyen eltörik, és akkor már sebész kell, hogy kiszedje belőled.

Ráadásul, mivel már halott, így védekezni sem tud pl. a fertőzések ellen. Így könnyen kialakulhat benne egy baktériumtanya, egy gennyes góc, amibe szerencsés esetben bele is halhatsz. Elég undorító halál, nagyon fájdalmas.


Nem tudom, te hogy vagy vele - én inkább elmennék orvoshoz. És nézze meg a többi fogad is, hogy milyen állapotban vannak!


Amúgy meg: létezik "egészség" kategória.

2015. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom hogy ha egy fog egyszer fáj akkor az örökre nem múlik el magától csak rosszabbodik.

Bagoly mondja verébnek, de menj el fogorvoshoz amint tudsz, nézze meg. Lehet hogy potya kör, de inkább mint nagyobb baj legyen.


Van olyan fogam amivel évek óta szenvedek. Most jött az elhatározás hogy megszabadulok tőle, de eddig minden nyár elején nagyon bedurrant. Altatomos tud lenni a fog mert nappal nem vagy csak kicsit fáj éjjel viszont megbolondulsz. Van hogy kínomban a földön fetrengek annyira fáj még 3-4 szem 150mg-os diclac mellett is.

Ha jót akarsz magadnak ne legyél hülye, ne várd meg azt az állapotot amit én.


Arról nem is beszélve hogy most még bármit csinálnak hatni fog az érzéstelenítő a fogászaton. Ha már nagyon-nagyon be van gyulladva mint nekem akkor számíts rá hogy nem hat az érzéstelenítő. 2 hete szedtek ki bennmaradt cisztát a szájsebészeten, másfél óra tömény kínzás, érzéstelenítőt hiába kaptam talán többet is mint szabad nem hatott. Minden egyes vágást, szúrást éreztem. Zokogtam a beavatkozás közben annyira fájt. Ne akard ezt átélni, még a legnagyobb ellenségemnek se kívánom.

2015. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy csak fájdogált, elmúlt, kicsit fájt néha, aztán elmúlt..ez ment így egy darabig. Aztán egyszer úgy begyulladt, hogy már nem múlt el, és kb a falba vertem a fejem, pedig nagy a fájdalomtűrő képességem.


Addig menj amíg még nem nagyon nagy a baj, mert később meg fogsz őrülni. Hosszú távon ha egy fog elkezd hallatni magáról, akkor az állapota csak rosszabbodni fog, ha nem kezelik.

2015. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma megyek... Nagyon félek. :D De köszi a biztatást! Gondolok majd szavaitokra. :D
2015. okt. 30. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Írd majd meg, hogy mi történt!
2015. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kifúrta és betömte, de hülye voltam... Kérdezte, hogy kérek-e érzéstelenítőt és azt mondtam nem. Nagyon féltem a tűtől. :D 10 nap múlva vissza kell mennem, mert most kaptam egy gyógy-tömést, és azt mondta, ha nem múlik el a fájdalom gyökér kezeli... De nekem akkor végem :D
2015. okt. 30. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet azt is bírni, bár nem kellemes... érzéstelenítés kell hozzá.
2015. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, megbántam :D
2015. okt. 30. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!