Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő, míg az állcsont...

Mennyi idő, míg az állcsont begyógyul, regenerálódik, és a csontszövet újraképződik?

Figyelt kérdés

Előre köszönöm, és nagyon várom a választ, csak segítő legyen :) Erősen középkorú, vékony csontozatú vagyok, nő. Október 10-én a bal alsó, állkapocsban fekvő bölcsességfogamat ki kellett műteni, hogy tovább lehessen lépni a fogpótlásban. Előtte 1 évig híd volt ezen a szakaszon, de érezhetően, eleve nem szabadott volna feltenni, mert a tartó fog begyulladt, a híddal együtt a mozgó fog kijött. Írtam én akkor ezzel kapcsolatban, kaptam is választ, még a műtét előtt voltam.

Ma viszont az anno hidat tartó leghátsó fogmaradványt is ki kelllett húzni, ez is tudható volt. Nagyon el vagyok keseredve, de nem volt mit tenni.

Hamar kihúzta az orvos, de keményen fájt. Most kezdődik a gyógyulás, hogy majd legyen a foghelyeken fogpótlás. Vajon normál esetben mennyi ez az idő. A doki szerint 1 hónap. Mindig fogmániás voltam, nagy veszteség ez! És nagyon drága veszteség. Ideigelnesen, valami részleges protkót mondott, ami "rácuppan az ínyre.

Óriási kincs a fog...és én, nagyon ápoltam, nagyon óvtam. Ez genetika.



2015. okt. 29. 13:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!