Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valakinek ötlete, mit...

Van valakinek ötlete, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Iskolafogászat... Kellemes hétfői program. Már odafelé is totál be voltam parázva, konkrétan hárman vonszoltak el a rendelőig. Mivel névsorban mentünk, és én a 17. vagyok, volt idöm még jobban bepánikolni. Mikor behívtak, bementem és ahogy beültem a székbe, úgy ki is pattantam onnan és kirohantam sírva. (Még szerencse, hogy lány vagyok...) Aztán páran visszarugdostak és az egyik srác bentmaradt velem, és az ő kezét szorongatva éltem túl a kemény 3 perces procedúrát, mivel a fogaim totál rendben vannak. A slusszpoén, hogy soha semmilyen rossz tapasztalatom nem volt fogorvosnál, nem is tanult félelemről van szó.

Nagyon idegesít a dolog. Valaki tudna tanácsot adni a félelmem legyőzésére?



2015. okt. 29. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Mégis mitől féltél? fogadok, hogy ezt a kérdést meg sem tudod válaszolni.

Tudtad, hogy nem fognak veled csinálni semmi rosszat, nem?

Sőt, még ha csinálnak is, azt nem azért teszik, hogy neked rossz legyen. Mert akkor pl feldarabolnának, a testrészeidet meg elégetnék. De a fogorvos az meg akar gyógyítani téged.

2015. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos ez is egy fóbia (dental fóbia)


A fogorvostól való félelem kialakulásának számos oka lehet:


• korábbi fájdalmas fogászati kezelés

• negatív benyomás TV, vagy film következtében

• személyes rossz élmény kórházi kezelésről

• a fogorvosi, vagy más váróteremben hallott zajok, hangok, kellemetlen szagok, vagy ízek

• megfontolatlan megjegyzés szülők, barátok, ismerősök, rokonok, vagy akár fogászati

szakemberek részéről,

• bezártság és a kontroll elvesztésétől való félelem,

• szégyenérzet, amit ápolatlan fogaink mások előtti felfedése okoz, stb.


[link]


[link]

2015. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!