Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még csak 16 éves vagyok de...

Még csak 16 éves vagyok de már most sorra mennek tönkre a fogaim. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve mert 16évesen a fogaim fele nem egészséges.Minden nap 2x megmosom...nagyon odafigyelek de mégis mennek tönkre...
2010. márc. 18. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Foszfor, kálcium hiánytól is romolhatnak nagyon hamar a fogak.
2010. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

nekem is ilyen problémám van, én 3 évvel idősebb vagyok nálad, de 16 évesen már nekem is elég tönkre voltak a fogaim...:(

elég sok lyukas fogam volt, és még mindig...szóval ha ez megnyugtat egy kicsit: nem vagy egyedül:)

amúgy ha nagyjából egészségesen étkezel, nem iszol sok szénsavas, cukros üditőt, akkor genetikai okai lehetnek...erről nem tehet senki, sem a szüleid, sem te:)

nálam is ez a helyzet...ilyen fogakat örököltem...tudom, hogy nem könnyű elfogadni, de az a jó, hogy egyre modernebb a fogászat, és már ha egy kis csonk is van egy fogból, azt is meg tudják csinálni szépre:)

a lényeg, hogy mindig, rendszeresen járj fogorvoshoz és akkor nem romlik annyira tovább...

tudom, hogy ez sem megy olyan könnyen, mert senki sem szeret fogorvoshoz járni, és nagyon megértelek téged, én is sokszor nagyon elkeseredem...de tényleg nagyon fejlett már a fogászat, szóval vannak már sokféle módszerei annak, hogy szebbek, esztétikusabbak legyenek valakinek a fogai:)

pl.porcelán tömések, héjak, esztétikus koronák, ezek persze majd jó pár év múlva...de pl. a porcelán tömések, vagy inlay-ek nagyon szépe tudnak lenni:)

nézz szét nevesebb fogászatokon, neten keress rá (pl. [link] illetve más fogászatok), ott készítenek ilyet:)

és ne keseredj el, gondolj arra, hogy vannak, akiknek sokkal nagyobb problémáik vannak, éheznek, betegek stb.

igaz, hogy ez sem kicsi probléma, mert én is tudom...de ne keseregj, ma már hihetetlen dolgokat képesek elérni a fogak kinézetét tekintve:)

szóval fej a fejjel:)

sok sikert:)

2010. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*fel a fejjel akart lenni:)
2010. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Sikerült megnyugtatnod és sajnos tudom,hogy én az apukámtól örököltem.Megpróbálok beletörődni,hogy nemtudok mit tenni ellenne és körülnézek azon a weboldalon amit belinkeltél:)Mégegyszer köszi!
2010. márc. 20. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!