Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon elkezdett fájni az...

Fehike1 kérdése:

Nagyon elkezdett fájni az utóbbi napokban!?

Figyelt kérdés
Múlthéten elmentem fogorvoshoz az osztállyal és az egyik fogam szuvas és az utóbbi pár napban elkezdett fájni, sajnos nem csak, hogy szuvas még lyukas is ( nagyon szégyellem magam érte hiszen én tehetek róla ). Az lenne a kérdésem, hogy az orvos mit fog vele csinálni ? Nagyon félek a fog húzástól.

2015. nov. 12. 21:50
 1/3 anonim válasza:
Azt majd a doki tudja hogy mit csinál vele.Húzástól nem kell félni ha arra kerülne a sor,annyi érzéstelenítőt kapsz hogy még a szemgolyód is elzsibbad. Legalábbis nekem így volt.
2015. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem kell félni!

Először kapsz egy érzéstelenítő inijekciót az ínyedbe, majd ki fogja tisztítani a fogadat. Eltávolítja a szuvas részeket belülről, fúrja. Valószínűleg ezután betömi a lyukat. Kapsz egy szorítót a fogra, hogy a tömőanyagot jól bele tudja tenni, uv lámpázza, leveszi a szorítót. Szépen, harapásminta után lecsiszolja a fölösleges tömőanyagot. Ezután mehetsz a dolgodra :)

Ha netán súlyosabb a helyzet, akkor jobbára gyökérkezelnek. Ha a fúrás során kiderül, annyira elszuvasodott, hogy az idegek láthatóvá válnak, szükséges a kezelés, különben nagyon, nagyon fájna később. Ilyenkor, ha szükséges kapsz extra érzéstelenítést, majd az erre szolgáló eszközökkel eltávolítja az idegeket. Az nem fáj, mivel érzéstelenített. Kapsz egy gyökértömést és kész.

Ma már nagyon ritkán, csak végső esetben húznak fogat. Mint előttem írták, az sem vészes, inkább csak sokba kerül a pótlás.

2015. nov. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi kommenteket. gyökérkezelésre kell mennem.
2015. nov. 13. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!