Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Négy fogamat kell kihúzni....

Négy fogamat kell kihúzni. Mennyire fog fájni? (lent)

Figyelt kérdés
17 éves vagyok ès fogszabályozót szeretnèk csináltatni de ahoz ki kell húzni 4 fogamat.Hármat fölül ès mind a 3 tejfog ami nem tudott kiesni mert olyan szorosan vannak a fogaim ès az a 3 elèg rossz állapotba van amúgy is.(lyukasak)Ès van egy az alsó fogsoromba ami beletört az ílyembe ès csak a gyökere látszik.Valaki akinek volt már foghúzása hogy megy ez?Ès utána tènyleg nem lehet szilárdat enni?Èrzèstelenítővel jobb?köszi a válaszokat:) 17/L

2015. nov. 15. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kapsz érzéstelenítő injekciót, a tejfogaknak pedig nincsen gyökere, úgyhogy minimális fájdalommal kell szembenézni.
2015. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tejfogak miatt nem aggódnék. Sokkal csökevényesebb a gyökerük, mint a maradandó fogaknak. A másik talán kicsit bonyolultabb lesz, de attól sem tartanék. Mindenki nagyon fél az érzéstelenítőtől injekciótól, de nem kell. Nem is szúrást fogsz érezni, hanem inkább nyomást, ami nagyon hamar el is múlik, mert elkezd hatni a zsibbasztó.


Nekem egy fogamat húzták ki eddig. Reggel volt a húzás és vacsorázni már tudtam. Viszont fogszabályzóm még nem volt. Elvileg nagyon húz először. Nem feltétlen fájdalmas, de kellemetlen. Nem ajánlanám, hogy grillázst vagy hasonlót fogyassz utána. Mondd meg anyudnak, hogy csináljon palacsintát, pudingot stb. addig. :D

2015. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szabályzótól egyátalán nem fèlek de most már ahúzásoktól sem:) köszi a válaszokat:)
2015. nov. 15. 12:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne félj tőle, felesleges. Maximum az érzéstelenítő injekció lesz egy kicsit kellemetlen, a húzásból nem sokat fogsz érezni.

Nekem 11 évesen húztak ki 2 kisőrlőt, amik már maradandó fogak voltak (szintén fogszabályozó miatt). Utólag visszagondolva, jobban "fájt" előtte a nagy idegesség, mint a fogak kihúzása. Ne aggódj, felesleges.

2015. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!