Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy 17 évesen...

Normális, hogy 17 évesen ennyi tejfogam legyen?

Figyelt kérdés
Talán 6db az új, elöl. A többi mindegyik tejfog, 10 éve nem esett ki már fogam. Nem zavar különösképp, de mégis mitől lehet? 17/F
2015. nov. 22. 02:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nahát ilyet se hallottam még
2015. nov. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán menj el fogorvoshoz? Panoráma röntgen, aztán megmondja, hogy egyáltalán van-e alattuk csontfog. Ha van, akkor valószínűleg kihúzza a tejfogakat, hogy a rendesek kinőhessenek.

Ha nincs (mint nekem) akkor mindenféle fogpótlásról kezd beszélni. Én 20 éves vagyok, 2 tejfogam van, de nem engedtem, hogy kihúzza és pótolja őket. Amíg bírják maradnak, addig meg gyűjtöm a vagyonokat a pótlásra...

Nekem genetika az egész, dédnagyanyám úgy halt meg, hogy még volt tejfoga.

2015. nov. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mik vannak!
2015. nov. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
En 35 vagyok es nekem is van meg egy tejfogam. Az orvos szerint semmi teendo amig egeszseges.
2015. nov. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Muti már egy képet a fogaidról!
2015. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne? Tejfogból összesen 20 darab van egy szájban, maradóból pedig 32 (ebből 4 bölcsességfog, ami nem mindig fejlődik ki, illetve ha mégis akkor sokszor indokolt eltávolítani). Ez azt jelenti hogy egy állcsonton 10 db. tejfog, illetve 16 maradó van - tehát a hátsó 3 rágófog (vagy 2, ha nincs bölcsességfog) maradóként tört elő (nem volt a helyükön tejfog). A 10 db. tejfog pedig általában 12 éves korig kiesik - ez idő alatt pedig tutira voltál fogorvosnál (ha nem is egy beavatkozás miatt, de az iskolai szűrés kötelező). Nem beszéltek neked erről eddig a fogászaton?

Persze előfordulhat hogy ha egy maradó csíra hiányzik, akkor a tejfog gyökere nem szívódik fel és ottmarad. Ebben az esetben jobb megtartani a tejfogat (nagyon hosszú és vékony gyökere van - szinte lehetetlen egészben kiszedni) és ha szükséges akkor a jobb harapásért, illetve az esztétika miatt lehet rá műkoronát/héjat tenni hogy egy vonalba kerüljön a nagyobb koronájú maradófogakkal.

2015. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!