Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon faj a gyokerkezelt...

Nagyon faj a gyokerkezelt fogam! Valami hazi praktika?

Figyelt kérdés
Gyokerkezelve lett az egyik fogam,tegnap voltam gyokertomesen, azt mondta a fogorvos hogy 3 napig fajhat mert 3 nap kell mire megkot a tomes. Hat nem gondoltam hogy ennyire fajni fog, tegnap este ota fajt mar advil ultra fortet es cataflamot is vettem be de egyik se mulasztotta el csak egy nagyon keves idore enyhitette a fajdalmat. Ma vissza is mentem a fogorvoshoz mert de ra se nezett azt mondta hogy termeszetes hogy ennyire faj. Irt fel cataflamot..... Jovohet szerdan kell visszamennem. Mar probaltam a sos vizet es a fokhagymat is de nem akar elmulni..valakinek valami otlet? Elore felek hogy a gyogyszer sem mulassza el es aludni sem fogok tudni a fajdalom miatt.. Tenyleg normalis hogy ennyire faj a fogam vagy az inyemnel..mar magam sem tudom?!

2015. nov. 26. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem értem az ilyen kérdéseket! Nekem korábban is volt vagy 2 gyökérkezelt fogam, a protézis készítésekor is gyökérkezeltek többet, úgyhogy közel 10 fogam ilyen, soha, semmiféle fájdalmam nem volt a beavatkozást követően, igaz, magán fogorvos volt tökéletes felszereltséggel és a legkorszerűbb technikával. Úgyhogy a kérdező feltehetőleg orvosi műhiba elszenvedője.
2015. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem hogy ez a... Fogorvos miert mondja akkor azt hogy normalis ha faj. Baratnomnek is gyokerkezelte nemreg a fogat mondjuk neki is azt mondta hogy 3 napig fajhat,neki megse fajt.. Es koszonom a valaszodat!
2015. nov. 26. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak az orvoson múlik, hogy utána mit érez az ember. Nekem is volt már gyökérkezelésem magánorvosnál és mégis fájt utána, nem is kicsit. Szóval nem biztos, hogy elszúrt valamit az orvosod. Próbálkozz a fájdalomcsillapítóval, főként az éjszaka miatt, de utána napról-napra jobb lesz!
2015. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább helyzet és egyénfüggő, nem fogorvos. A fogbél lehet akut vagy krónikus gyulladásban, lehet elhalt (ez egyáltalán nem fáj), lehet a gyökércsúcsnál ciszta vagy fisztula amit meg kell nyitni...

A krónikus gyulladás után (amikor a korona szuvas, destruált, a pulpakamra gyakran nyitott és sokszor egyszerre több fog is érintett) ritkább a gyökérkezelés utáni fájdalom.

2015. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 gyökérkezelt fogam van. 2 kezelés volt az elsőnél, egyik után sem fájt. A másodiknál egyelőre az első kezelés történt meg, azt most érzem azért, kicsit be is duzzadt, de nem elviselhetetlen, teljesen életképes vagyok mellette. Benne van a pakliban, hogy gyökérkezelés után fáj, duzzad, stb.


Flector Rapid 50mg és Cataflam 50mg a barátaid.

2015. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fájdalomküszöb függő. De nekem (kb nincs küszöböm, sőt alatt vagyok :D ) pl nem fájt, csak kellemetlenül feszült.

Most van egy frissen kezelt, már befejeztük hála gyorsan. Az érzéstelenítő helye fájt sokáig, mert egymás utáni 2 napok kaptam 4et.

Ha elviselhetetlen, tehát nem hagy aludni, nem tudod a munkádat végezni, mert elterelni se tudod a figyelmed, akkor vissza kell menni, felnyitják újra és kitisztítja, mert lehet hogy felgyűlt a genny vagy cisztás stb.

3 nap mire megköt a tömés?? Gyógytömés (fertőtlenítős íz a szádban) vagy fedő, fog alakúra csiszolt? Mert nekem a fedő azonnal terhelhető volt. A gyógy ami sokára köt meg és mállik is.

Röntgen volt??

2015. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!