Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egészséges fog kihúzása...

Egészséges fog kihúzása fogszabályzás miatt? Mennyire kellemetlen? Nagyon rosszra kell számítsak?

Figyelt kérdés
Alapjáraton is borzasztóan félek a fogorvostól, a kezelésektől. Nemrég viszont megtudtam, hogy egy fogamat ki kellene húzni (bal felső 6-os) helyhiány miatt a fogszabályzós doktornő állítása szerint. Szerinte nem valószínű, hogy arra a fogamra egy egész életen keresztül számíthatok, tömve is van erősen, plusz állítólag lyukas is. De nem fáj egyébként. Nagyon félek, hogy fájni fog a foghúzás, borzasztóan parázok, mire kell számítsak? Jogos a félelmem?

2015. nov. 29. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítővel a húzás nem fog fájni.

Utána fájhat, kellemetlen lehet az "üresség" érzés (lüktet ahogy összehúzódik), de "jó helyen" lesz a hiány, ott sokkal könnyebben, gyorsabban gyógyul, mintha egy bölcsességfogadat húznák.

2015. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmivel nem másabb, mintha rossz fogadat húznák, max. annyi, hogy ha rossz fogat húzatsz, az általában már előtte fáj, míg így nem fáj a fogad.

Nekem annak idején 3 egészséges fogamat húzták ki fogszabályozás miatt és érzéstelenítőt adtak, szóval nem is éreztem, a fogszabályozás megfelelő volt, így nem is látszik, hogy hiányzik 3 fogam, túléltem, szóval nem kell félni!:)

2015. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hetet pont ugyanezt húzták. Ha nem fáj, akkor semmi gond nem lesz.

Az injekció kicsit kellemetlen, de mire a másodikat adja, már nem fogod érezni, mert elkezdesz zsibbadni. Hip-hop meglesz, 20perc (ebből 15 kint) :)

15perc kint, utána pedig már nem fogsz semmit érezni! Recsegni fog és fogja majd a fejed az asszisztens, ennyi az egész. Semmi fájdalom nem lesz. Ha elkezd elmúlni majd pár óra múlva az érzéstelenítő, akkor lehet kell majd fájdalomcsillapító, de nekem pl az se kellett.

2015. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én nem húzatnám ki.
2015. dec. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De muszáj kihuzatnom, mivel ha ezt az egyet nem húzzák ki (főleg azért, mert állítólag előbb vagy utóbb úgy is kihúznák)akkor nem tudják megcsinálni a fogszabályzást normálisan. Kaptam egy olyan alternatívát is, ami szerint nem kell fogat kihúzni, viszont az egyáltalán nem stabil, ugyanúgy visszamennének a fogaim a régi helyükre egy idő után. Így is eredetileg azt mondták, hogy négyet kell húzni, annál meg az egy még mindig jobb.
2015. dec. 6. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 2-őt húztal fogszabályozás miatt de nem is látszik, hogy hiányzik fog.elég hamar eltűnt a fog helye is ne aggódj
2015. dec. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!