Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás esetén érdemes...

Fogszabályzás esetén érdemes fogat húzatni? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Szinte tökéletes fogsoraim vannak. Egy kivétellel. A felső fogsorom egyik első foga hátrébb van mint az összes többi. Gond nem lenne, a fogszabályzóval könnyen előre lehetne hozni, de mégis van gond. Kb. 2-3 miliméter kéne ahhoz még, hogy azt egyszerűen előre lehessen hozni, mert a mellette lévő két fog belemászott az ő helyére (ahol kéne lennie), így oda nem férne be. Nos a doktornő semmi konkrétat nem mondott a fogszabályzáson, csak hogy tökéletes harapásom van, fogat húzatni lehetne, de akkor nem elég felülről mert akkor lőttek a tökeletes harapásnak. Viszont 4 egészséges fogat eszemben sincs húzatni. Szerintetek mire január 28.-án visszamegyek kitalál valamit? (akkor lesz lenyomatvétel) vagy húzassak fogat? Ha én fogorvos lennék, biztosan keresnék valami jobb megoldást. Remélem fog ő is.

2015. nov. 24. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben 4 fogat biztos nem húzatnek ki.


Es nem csak te vagy a betege, nem azon fog gondolkodni, hogy neked mi lehet a megoldás.


Hány eves vagy?

2015. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
húzass ki ahányat csak bírsz ,rakjanak vasból az nem lyukad mint a csont esetlleg csak rozsdázik.
2015. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: Igen, ha csak foghúzással lehet megoldani, akkor lehet inkább így maradok és soha nem mosolygok idegenek előtt. 14 vagyok.

Második: Köszi, szerintem is igazad van, megfontolom;)

2015. nov. 24. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyire féltüno?


Vagy hogy érted, hogy nem mosolyog az idegenek elott? :DD

2015. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* mosolyogsz
2015. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
adj hálát a joistenkének, hogy ilyen fogsort adott, sokan cserélnének veled, ritka kincs van a szádban. És keress egy másik fogorvost. Vétek lenne ép foghoz hozzányúlni. Mosolyogj bátran, az az icipici eltérés egyéniséget ad, nincs abban semmi rossz. hány éves vagy?
2015. nov. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen feltűnő, mert sokkal beljebb van, vvan hogy úgy esik rá a fény a többire, hogy konkrétan az a fogam árnyékban van és volt aki megkérdezte, hogy "Neked nincs epől fogad?" és az ilyenek elég rosszul tudnak esni, már elég régóta így vagyoj, szeretnék olyan fogsort amiben az első fogam is szép. Egyébként ha esetleg valakit érdekel hogy miért szép.a többi és csak ez áll rosszul: a tejfogam nem akart kiesni, a fogorvosom nem tett vele semmit, azt mondta hogy majd kiesik. Nem esett ki de egy idő után mögötte elkezdett kibújni a csontfogam, kikor pedig elmentünk kihúzatni a tejfogam, amiről kiderült hogy gyökere volt, ráadásul nagyon nagy és erős gyökere, már késő volt és nem jött teljesen előre a fogam. Valószínűleg azért mert az akkora fogszabályzomat(kivehető) nem hordtam meg mikor összezárom a fogaim, mindegyik elől van és az pedig az alsó fogsorom mögött. Így esélye sem lett volna előrejönni, de egy 9 éves lány ebbe nem gondol bele, így én sem foglalkoztam vele. Szóval ezért ilyen.. 14 éves vagyok:)
2015. nov. 25. 16:27
 8/9 anonim ***** válasza:

NE! ne húzasd ki.

ha mindenképpen zavar, keress másik orvost! van olyan, akinek van esze!

2015. nov. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Épeszű orvos nem húz ki egészséges fogat!! Keress másikat!

Én megváltam 3tól, hála egy ilyennek dokinak, azt mondta nem menthetőek! A mostani orvosom ránézett a legrosszabb állapotúra és azt mondta, hogy ez is megmenthető gyökérkezeléssel, a többi sokkal jobb állapotban volt mégis kivette annó!(a 4.et már nem engedtem annó, mert akkor már kitalálta hogy még 2 másikat is vegyünk ki). Szeretnek húzni, mert könnyű nekik, pár perc és jobb pénzt kap érte.

2015. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!