Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor lohad le teljesen az...

Mikor lohad le teljesen az arc duzzanata fogászati bevatkozás után?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szombatra bedagadt az arcom (bal fölső 5-ös fogam lyukadt ki, mint kiderült, de nem fájt egyáltalán) Elmentem ügyeletre, ott megkezdték a gyökérkezelést, és javasolta a doki, hogy szívogassam, hogy a genny eltávozzon. Írtak antibiotikumot, amit el is kedztem szedni aznap. Vasárnapra az arcom még jobban bedagadt, sőt, a szemem is. Tegnap elmentem a saját dokimhoz, aki szépen lekezelte a fogam, röntgen, minden, majd a végén felvágta az ínyem. Az arcom sokkal, de sokkal szebb lett, továbbra is szedem az antibioszt, de még mindig van egy dió nagyságú góc az arcomon, a fogamnál. Kérdésem az lenne, hogy kb mennyi idő után tűnik el teljesen? Doki mondott annyi mindent, de a 2,5 órás kezelés és 5 érzéstelenítő után sajnos alig tudtam figyelni :( Normális, hogy 1 nappal az így felvágása után még ott van egy kisebb góc? :( Pénteken kell visszamennem tömésre. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2015. dec. 1. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez ilyenkor elő tud fordulni. Antibiotikum mindenképpen segít, viszont nekem furcsa, hogy ilyenkor rátömnek, valószínűleg gyógyszeres vagy ideiglenes tömést kaptál, ha jól sejtem.

Körülbelül 1 hét, mire elmúlik. Ha tegnap kezelt a doki, akkor jövő hétre várható az elmúlás, annál korábban nem.

Viszont, ha az ínyedet felvágta, akkor a seb gyógyulási ideje 3-4 hétig is eltarthat.

2015. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam, hogy ez normális jelenség ilyenkor. Kicsit be vagyok még tojva, a hétvégém borzalmas volt:( Igen, gyógyszeres tömést kaptam es rosszul mondtam, pénteken kontrollra megyek és akkor beszéljük meg mikor tömi be. Köszi még egyszer!
2015. dec. 1. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a duzzanat elmúltáig nem fogja betömni, mert akkor maradhatnak benne baktériumok. Nem kell ezen aggódni. Egy gyökérkezelés hónapokig is elhúzódhat.
2015. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!