Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó levétele után mi...

Fogszabályzó levétele után mi mindent kell tennem?

Figyelt kérdés

Ma vették le a rögzített fogszabályzómat, 2 és fél év után. Az orvos ledadrizott nekem mindent, de a felét nem jegyeztem meg. Annyi rémlik, hogy hordanom kellene a levehetős verziót 0-24-be, ami igazából kivitelezhetetlen, hiszen suliba járok, szalagavatón is beszélnem kell stb. mindegy. A kivehetős fogszabit tisztítani kell, de már az sem rémlik, hogy kell azt csinálni. Meg kell fogkrém, valami viasz vagy mi az Elmex a neve ha jól tudom, meg valami tablettát is.

Valaki segítene, mert fogalmam sincs, hogy mit vegyek meg hol, és gondolom azért minden fogszabisnak ugyanazt mondják el. Valaki össze tudná szedni nekem? :) Előre is köszönöm!



2015. dec. 10. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A kivehetős fogszabit a lehető legtöbbet kell hordanod. Ez azt jelenti, hogy nem csak éjszaka, hanem nappal is, amikor mondjuk otthon vagy és tanulsz, netezel, gépezel stb. Suliba persze nem kell. Kivéve ha ilyen átlátszó rögzítőd van, amiben még beszélni is lehet, csak enni nem.

Tisztításhoz lehet venni a DM-ben fogszabályzó tisztító tablettát, ez a neve, de az is elég, ha veszel egy fogkefét és mintha a fogadat mosnàd, megmosod a fogszabályzót.

Havonta érdemes kontrollra menni, gondolom ezt is elmondták.

2015. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!