Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni: rettegtem a fogorvostól hosszú évekig, ezért a hibákat elhanyagoltam és kerültem a dokit ahogy lehetett. Volt egy törött rágófogam, ami azonban megfájdult, így összeszedtem magam és elmentem. (ott persze rájöttem, hogy nem véletlen dicséri mindenki a doktornőt, az idegességem szinte azonnal elmúlt, mosollyal az arcomon jöttem ki).

A lényeg: a doktornő azt mondta, hogy megpróbáljuk a tömést (gyógyszeres) (ez volt pénteken), plusz mellé 4 napos antibiotikum kúra és ha nem használ, és fáj, akkor menjek vissza gyökérkezeltetni (mai napon).


A helyzet az, hogy fájni fáj, de nem a fogam, hanem az arcom (ahova az injekciót beadta, csak az ugye közel van a foghoz). Maga a fog nem fáj, de lévén tudom, hogy 50-50, hogy jó így, vagy nem jó, egész nap piszkálom, szívogatom, próbálgatom, hogy hogyan reagál hidegre, melegre (butaság tudom, csak nagyon nehéz megállni). Kicsit érzékeny a hidegre, nagy ritkán érzem, hogy van az a fogam, ha nagyon (nagyon) erősen direkt ráharapok valamire, azt is érzem, de önmagában simán azon a felén eszek, panasz nélkül. Az arcom alsó fele viszont sajog, mintha behúztak volna egyet, roppant kellemetlen, de nem kimondott fogfájás.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez most akkor milyen helyzet? Menjek vissza gyökérkezeltetni így? Normális az, hogy még érzékeny a fog amit megbolygattak? Meddig? Normális az, hogy az injekciótól ennyire fáj az arcom? Meddig? Nem tudok dönteni, hogy mi legyen, de én valahogy úgy képzelem, hogy akkor kellene visszamennem gyökérkezeltetni, ha úgy fájna a FOG, mi t ahogy a tömés előtt is fájt. Tanácsokat várnék :)



2015. dec. 14. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jól gondolod, ha a baktériumok bejutnak, vagy bejutottak a gyökércsatornába akár órák alatt is elhalhatnak az idegek. Ezután nem fogsz fájdalmat érezni, de a megmaradt ideg és ér elkezd elrohadni. Ezután a gyulladás már az ínyre megy rá, utána szépen kipotyognak a fogaid, sorban egymás után. Tömés után a hidegre melegre való érzékenység normális, ez pár hétig is eltarthat de a fájdalom az már nem. Főleg akkor nem ha kisugárzó a fájdalom, tehát ha nem a fogad fáj hanem az a rész. Ha fáj vissza kell menni, mert elég sok gondot okozhat.
2015. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a gyökérkezelés nem fáj, ha nem gyulladt az adott rész, és kapsz érzéstelenítést.
2015. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem felrertettel. A fogammal nincs probléma, az arcom faj ahova bevágta az injekciót es az a fájdalom terjed egyre lejjebb a foginyem fele. De az azota faj miota kiment a hatása az injekcionak. A fogam nem fajt egy pillanatig sem a tömés ota.


Ha pedig finoman érzékeny hidegre akkor nem tudom hogy erted az ideg elhalast.

2015. dec. 14. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elmúlik az érzéstelenítő csak akkor fájhat, az injekció helye ha beleszúrt az idegbe. Én többször is kaptam injekciót de nekem sose fájt a helye 24 óra múlva. A fogam inkább.
2015. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat nehezen összetéveszthető a ketto szerintem. Az injekció helyen maradt egy borsonyi csomo onnan terjed a fájdalom. Nem inybe kaptam az injekciót hanem állkapocs részbe.
2015. dec. 14. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Az oda adott injekció helye nekem egyszer 1 hétig fájt, borogasd az arcod és ha rosszabbodik, akkor menj vissza a fogorvoshoz.
2015. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!