Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van gyakran aftám?

Miért van gyakran aftám?

Figyelt kérdés

Minden hónapban legalább 2x kialakul.

Mit tudok tenni a megelőzősére?



2015. dec. 15. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jól működik az immunrendszered.
2015. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hú, nagyon sok mindentől lehet, stressztől, valamilyen autoimmun betegségtől, de a szájnyálkahártya sérülésétől, sőt bizonyos ételektől is, például az összerágott szőlőmagtól :( Megelőzni nem igazán lehet, de ha már kialakult, akkor némi odafigyeléssel jelentősen le lehet csökkenteni a gyógyulási időt. :) Ne egyél semmi olyat, ami irritálja és öblögess Corsodyl szájvízzel, az nagyon jó, vagy használj szegfűszeges-mentolos ecsetelőt. (pl. Gingisol)

Jobbulást: egy sorstársad (és egyben leendő fogorvos) :)

2015. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

zsályatea öblögetés jó ötlet?

még kamillateával öblögetést is szoktak ajánlani. Az jó ötlet?

2015. dec. 15. 23:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szoktal nemi eletet elni akkor csinaltass nemi betegseg teszteket(hpv,hiv,szifilisz,gonorrhea).


Ha nem szoktal akkor igazabol tenyleg eleg sok minden, ez az orvostudomany rejtelye:D van tanulmany arrol, hogy a nikotin el tudja halasztani ha rendszeresen hasznaljak (ragogumi, nem dohany!), esetleg probald meg.

2015. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Igen, a zsálya és a kamilla is jó lehet, mindkettő általános gyulladáscsökkentő hatású, ki kell kísérletezni, hogy neked melyik a leghatásosabb, csak arra vigyázz, hogy ne forrón öblögess a teával, inkább szobahőmérsékletűvel, esetleg langyossal próbálkozz.

Sajnos jelen állás szerint nincs a kialakulására semmiféle konkrát, elfogadott magyarázat, inkább csak megfigyeléseken alapulnak a kialakító tényezők meghatározásai, az okok pontos felderítése a jövő kutatóira vár. :)

2015. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sZamu válasza:
Borzasztó milyen tanácsokat kapsz :( Én is végigjártam minden okosságot, semmi nem segített, évekig szenvedtem. B12 hiányom volt, amióta szedem, azóta semmi bajom.
2018. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elozo valaszolonak:


Mivel az orvostudomanyban sincs kialakult konszenzus arrol, hogy pontosan mi okozza ezt, ezert senki sem tud semmi biztosat mondani, mert sok torol fakadhat a problema. Arrol nem is beszelve, hogy az emberek kepesek maguknak bebeszelni azt, hogy jaj most elkezdtem szedni ezt, biztos mar nem lesz, aztan veletlenul tenyleg nincsen. Az aftak oka egy nagy rejtely a mai napig.

2018. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!