Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvoshoz kötelező előzetese...

Fogorvoshoz kötelező előzetesen bejelentkezni?

Figyelt kérdés

Vonatkozó jogszabályt, ha van erre, szívesen fogadom!


Köszönöm!



2015. dec. 16. 13:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ennyi rendelés mellett elég lepasszolás szagú a dolog így!

Nálunk is van, hogy valakinek nincs időpontja, de panasz esetén ellátják. Az orvost kell kérni, hogy konzultálni akar vele.

Meg is nézte a doki vagy csak telefonált?

SZTK-ban néha erőszakosabbnak kell lenni, mert sokan mennek amúgy tényleg nem sürgős panaszokkal, csak lusták időpontot kérni (vannak akik ilyen "nekem ne mondja meg senki hogy mikorra menjek" emberek -.-)

2015. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ugye? Nekem is kissé lepasszolásnak tűnt...


Ma hívta a rendelőt, az asszisztensnővel beszélt, a doki még nem nézte meg.

Máskor is úgy volt, hogy először telefonált, időpontot egyeztettek és ment.

Csakhogy akkor még arra a hétre vagy jövő hétre már kapott is időpontot.

Kicsit furcsa számomra, hogy a karácsonyi időszak ennyire megnövelte (volna?) a fogproblémások számát!


Nagyon köszi mindenkinek, aki írt!!!

2015. dec. 16. 18:07
 13/14 anonim ***** válasza:

Mindig ez van karácsonykor (illetve télen): a stressz, a hideg idő kihozza a fogproblémákat, nyáron meg pang a rendelés.

Akut esetben a betegjogi törvény előírja hogy a körzetis orvosnak időpont nélkül fogadnia kell. Hogy tényleg akut esetről van szó, azt az orvos állapítja meg - de ugye ahhoz meg kell vizsgálnia :) Ha szabadságon van, akkor a helyettesének kell ellátnia. Egyébként a körzetis rendelőnek mindig számítania kell az akut betegekre (na meg azokra akik odatévednek és nem lehet elküldeni őket), szóval nem írhatja be olyan sűrűn a naptárat. A másik hogy a többségnek csak 4 óra után lenne jó...

A telefonba bárki azt mond amit akar. Az asszisztensnek sem az a dolga hogy telefonon keresztül diagnosztizáljon, meg elhiggyen minden szót (van aki simán kamuzza a fogfájást hogy előbb mehessen). A legegyszerűbb ha odamész és ha elküldenének, elkéred a betegjogi képviselő elérhetőségét.

2015. dec. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen az nagyon is elképzelhető, hogy vannak, akik azt mondják a telefonáláskor, hogy nagyon fáj a foguk, hogy bejussanak.


Ugyanakkor szerintem sem táblázhatja be annyira a naptárját a doki, hogy a sürgős esetekre ne legyen ideje.


Az elképesztő, hogy az asszisztens telefonon keresztül "meg tudja állapítani", hogy kinek van szüksége orvosi ellátásra... (;-))


Nem az én fogamról van szó, egy ismerősömmel történtek a dolgok, de ő nem ért rá ez ügyben utánajárni.


Aznap, amikor feltettem a kérdést, a betegjogi képviselőt is felhívtam, felkészületlennek tűnt és úgy, hogy szándékában sem állt segíteni... (Nem tudott egyértelmű választ adni a kérdésemre.)


(Hála Istenek, az én fogaim rendben vannak, gyerekkoromban lett pár tömésem, azóta ritkán elmegyek szűrésre, ennyi.)


Az ismerősöm nem annyira mobil (mostanában nagyon sok a melója), hogy úgy elmenjen a fogorvoshoz, aztán esetleg ő ne fogadja - potyára nem menne, nem is a feleslegesség, hanem az időbeosztása miatt.

2015. dec. 18. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!