Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájvíz vagy fogmosás?

StarCry666 kérdése:

Szájvíz vagy fogmosás?

Figyelt kérdés
Nem rég letörött egy nagy darab az egyik örlő fogamról. Elhatároztam, hogy most már valamit kell kezdeni ellene. De nem akarom mindkettőt használni. Melyik legyen? Szájvíz vagy fogmosás?(Vagy-vagy alapú kérdés) Érv. Ellenérvek.

2015. dec. 18. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
c vélasz: a fogorvos
2015. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kettő között akarsz választani akkor a fogmosás. Bár szerintem utána hasznos a szájvíz is.
2015. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért eddig egyiket sem csináltad?? Fúj
2015. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyes válasz: a, b és c!

Fogorvos nélkül keresztet vethetsz arra a fogra (meg a többire is), nélküle nem ér semmit a fogmosás és a szájvizezés. Amit még kihagytál az a fogselymezés.

2015. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogmosás, mert ha a lepedék ottmarad a fogaidon, akkor a többi is letörik majd egy idő után, a letört foggal pedig mielőbb fogorvos, míg nem kezd el fájni.
2015. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fogamat megcsinálom, az nem volt kérdés. Csak megelőzésre gondoltam, hogy melyik lenne ésszerűbb.
2015. dec. 20. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:

A megelőzésben a fogorvos is részt vesz (kontoll, depurálás, polírozás). A szájvíz meg csak fogmosással, fogselymezéssel és a fogorvossal együtt működik, más alternatíva nincs. A szájvíz kiváló kiegészítője az alapos szájhigiéniának, de nem pótolja sem a fogkefét, sem a fogselymet.

Tanulmányozd át ezt a cikket (meg a többit is, amit belinkeltek az oldalon): [link]

2015. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!