Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon begyulladt az ínyem,...

Nagyon begyulladt az ínyem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2-3 hete kezdődött. Először csak a hátsó őrlőfogam mellett fájt 4-5 napig, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert sajnos nekem amúgy is nagyon érzékeny az ínyem, és sokszor van ilyen probléma. Aztán elől is elkezdett, utána pedig a másik oldalamon is. Közben megpróbáltam glycosepttel leecsetelni, illetve vettem Listerine szájvizet is. A vizsgáim miatt húztam-halasztottam a fogorvost, de holnapra bejelentkeztem, mert már lüktet az egész szájüregem, annyira be van gyulladva, és észrevettem, hogy a metszőfogaimtól kezd elválni a duzzadt íny, illetve mintha egy kicsit mozogna is a fogam.

Pénteken vettem Corsodylt és puha sörtés fogkefét, reggel-este öblögetek, illetve minden étkezés után fogat mosok, olyan ételeket eszem, amik nem cukrosak és nem törik fel az ínyt. Szerintem ez "csak" ínyprobléma lesz, mert a nyelvem tiszta, nem lepedékes, és szájszagom sincs, más elváltozásokat sem látok, kivéve egy kis fogkövet a metszőfogaim belső oldalán, amit most vettem észre, hogy nézegettem az ínyem.

De félek, hogy nem múlik el. Volt már valakinek hasonló problémája? A fogorvos mit fog tudni vele kezdeni így karácsony előtt? Attól félek, hogy az ünnepek miatt nem lesz normálisan kezelve, és még jobban elharapódzik a dolog. A Corsodylon és a rendszeres fogmosáson kívül tudok még mást tenni itthon?


Előre is köszi a válaszokat!



2015. dec. 21. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Akár a fogkőtől is begyulladhat az ínyed, ez lehet olyan mértékű, hogy szépen magátló elmúlik, ahogy a fogkövet leszedik, de akár a fogak kilazulását, kihullását is okozhatja. :/ Nekem az első változat volt már, akkor mondta a fogorvos, hogy szerencsére időben jöttem, járhattam volna cudarul is.
2015. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jesszus! Ha kihullik a fogam, én menten hülyét kapok! Hát most nem lettem nyugodtabb... remélem, holnap a doki tud rá valami gyógyírt.......
2015. dec. 21. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:

gyógyászati tisztaságú (gyógyszertárban vagy bioboltban kapható) szegfüszeg olajjal dörzsöld be alaposan. Leviszi a gyulladást, fájdalomcsillapító hatású, a fertözést kivérezteti. Sürü, sötét vért fogsz köpni, de csak az alapos bedörzsölés után ölblítsd ki szájápolóval.

Ettöl függetlenül minél elöbb irány a fogorvos!

2015. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Antibiorikumot fog felírni a doki, meg meridol szájvizet fog javasolni
2015. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ecsetelésre kellett járni pár napig, amikor nagyon begyulladt a fogínyem, utána leszedte a fogkövet és Gengigel gélt használtam 1 hétig, ez szépen rendbehozta.
2015. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legelőször is: a fogorvos megmondja neked,mitől van. Mi itt csak találgathatunk...
2015. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Voltam dokinál, és sajnos fogágybetegségem van. Leszedte a fogkövet, kitisztította azokat a kis tasakokat, írt fel Parodontax fogkrémet, Parodontax szájvizet, fogselyem használatát, illetve ajánlotta az elektromos fogkefe beszerzését.

Emellett azt mondta, hogy azonnal tegyem le a cigit, és javasolta a napi 1000mg C-vitamin bevitelt.

Ezeket azért írom le, hogyha esetleg másnak is van hasonló panasza, akkor tudja, mire számíthat.

Eléggé megijedtem, de remélem, ha beszerzek mindent és követem az utasításokat, akkor hamar elmúlik a gyulladás és a fogaimtól sem kell elbúcsúzni.

Legalább most majd tényleg leszokom a bagóról. :)

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2015. dec. 22. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!