Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ügyeleten végeznek fogtömés...

Ügyeleten végeznek fogtömés és ha igen fizetős?

Figyelt kérdés

Tegnap este elkezdett fájni a fogam és a körzeti fogorvos szabadságra ment 22.-étől 2 hétre (micsoda szerencse...), a maszek akinél néha voltam szintén most van szabadságon.

Körzetinél azt mondták bátyámnak, aki múlt héten volt nála, hogy ha gond van akkor a Lánc utcai rendelőbe (Pécs) tud menni ügyeletre.


Kérdésem, hogy ha elmegyek oda, akkor ott végeznek fogtömést és ha igen akkor fizetős-e? Hallottam olyat, hogy ügyeleten csak fogat húznak.


Sajnos elég rosszul jött ki ez az ünnepek előtt, ráadásul 26.-án elutazok 3.-áig és nem szívesen várnék időpontra 1 hónapot...



2015. dec. 23. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
2015. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Hívd fel, hátha csinál fogtömést is.


Bár én ezzel nagyon megjártam múltkor. Szerdán elkezdett fájni a fogam és csak hétfőn tudtam fogorvoshoz menni.

Hétvégén azt mondták az orvosi ügyeleten, hogy keressem fel a fogorvosi ügyeletet a megyeszékhelyen. Telefonban azt mondta nekem a fogorvos, hogy csak foghúzás és csak helyi lakosoknak...

Azt is mondta, hogy csak sürgősségi eseteket lát el, ami magyarul azt jelenti, hogy foghúzás.


Esetleg, ha találsz egy jó magánrendelőt, akkor ha szerencséd van elvállal még aznap, bár erre 24-én nem sok esélyt látok. :(

2015. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A francokat jelent a sürgős eset foghúzást. A fogorvosnak kötelessége minden tőle telhetőt megtenni a fog megtartásáért még az ügyeleten is. Ha kell megnyitja a fog felől (kiszedi az ideget), gyógyszert ír, baleseteket lát el... és további kezelésre visszaküld a saját fogorvosodhoz.

Például egy baleset miatt kiesett maradófogat fél órán belül vissza lehet úgy helyezni hogy 99%-os esélyű legyen a gyógyulás.

Végleges tömést ügyeleten nem csinálnak, maximum ideiglenes gyógyszeres tömést és azt is csak indokolt esetben (amiről az orvos dönt). A spontán éjszakai fájdalom viszont gyulladt idegre ad gyanút - ez abszolút sürgősségi eset hiszen akut fellángolásról van szó, egy pár napon belül elhalhat az ideg. Idővel akár olyan gyökércsúcsi tályog is kialakulhat amit már nem lehet gyökérkezeléssel megmenteni és marad a húzás.

2015. dec. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ügyeleten nincs fogtömés. Friss az infó, dec. 16-án voltam Pécsett az ügyeleten.
dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!