Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes kipótoltatni a fogam?

Érdemes kipótoltatni a fogam?

Figyelt kérdés
Kisebb koromba, talán 8 éves lehettem, letörött az egyik első fogamból egy kisebb darab. Azóta egyszer voltunk vele fogorvosnál, de hiába, mert a kipótolt rész egy két hétig tartott ki, ugyanis akkor még bőven növésben voltam, így gondolom a fogaim is. Most 14 éves vagyok, és gondolom így már kevesebbet növök, kezd eléggé zavarni a letört fog, valaki tudna e segíteni, érdemes e kipótoltatni, vagy akkor menjek el vele, ha már biztosan fent marad. Hálás lennék előre is köszi ;)

2015. dec. 29. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom már felnőtt fogaid vannak, nincs tejfog, ugye? Ha az összes felnőtt fog kinőtt, persze bölcsesség fogon kívül.. Akkor nem fog letörni.
2015. dec. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kipótolni, mert a meggyengült védelemtől begyulladhat a pulpa. Sajnos még így (teljes maradó fogazatban) is van rá esély hogy letörik. Tudatosítanod kell magadban hogy egy ilyen fog már nem való se rágásra se keményebb dolgok harapására. Végső esetben lehet rá koronát vagy héjat tenni (attól függ mennyi maradt meg a fogból), ami valamivel stabilabb megoldás - viszont ennek is megvannak a hátrányai. Például nem lehet fehéríteni, karcolódhat, de ugyan úgy le is törhet.
2015. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 2. 13:10
 4/4 A kérdező kommentje:
És igen, egyébként nincs tejfogam :)
2016. jan. 2. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!