Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti honnan rendelitek a fogtömé...

Ti honnan rendelitek a fogtöméshez szükséges anyagokat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 17:58
 1/10 szamo77db ***** válasza:
Szerintem azt a fogorvos rendeli, hiszen te nem is értesz hozzá.
2015. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
EZEN SZAKADTAM :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD EZ KÉSZ
2015. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Te fogorvos vagy?
2015. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Orvoslátogatók hoznak katalógust, illetve az ezzel foglalkozó cégektől lehet rendelni. Magánszemélynek nem szállítanak.
2015. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Házilag tömöd a fogaid??
2015. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tömöm de elgondolkoztam rajta, hogy betömöm :)

E-bayen szinte minden megvan hozzá. (Elég drága, mindent összeszámolva, 1-2 fog tömésért nem lenne gazdaságos, ezért maradt egy gondolat a dolog.)


Youtube-on elég jó videók vannak róla, hogy mit hogyan és mivel kell csinálni.

Csak azért merült bennem fel ez az ötlet mert szerintem sok olyan fogorvos van aki inkább kihúzza a fogat ahelyett, hogy megmentené.(Tisztelet a kivételnek!) Gondolom örül, hogy minnél hamarabb túl van egy páciensen.


Youtube-on van olvasgattam pár külföldi fogorvos videója alatt a hozzászólásokat és volt olyan fog amire én azt mondtam volt, hogy ez menthetetlen és a végén egy 27 éves amalgám tömött fogat megmentett. Szinte alig maradt az eredeti fogból, de felépítette az újabb fajta fehér fogtöméssel.


Rájöttem arra is, hogy a fogkövet sima rezgő fejes pálcákkal távolítják el. Kb. ugyanaz mint egy elektromos fogkefe. Csak egy átalakító fejet kell hozzá készíteni. De e-bayen lehet készüléket is venni már 30e. Ft-tól


Csodálom egyébként ezt a szakmát, kicsit művészi kicsit gépészeti kicsit orvosi :)


Egyedül az gyökérkezelés részétől tartok mert az nem lehet kellemes, ha véletlenül mélyre marnék és megtalálnék egy ideget és reflexből ráharapnék a maróra.


27 éves amalgám tömésről a videó:


https://www.youtube.com/watch?v=2F_2sZb62lU

2015. dec. 31. 18:29
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki aki ért hozzá el tudná magyarázni, hogy pontosan mi történik egy fogtöméskor?

Én amit eddig értettem a videókból azt leírom, ha valaki ért hozzá javítson ki.


Először el kell teljesen távolítani a szuvas fogat, ezáltal nem romlik tovább a fog.

Utána kialakítanak egy olyan alakú üreget amiben ha megköt az új tömés akkor az ék szerűen benne marad.

Utána egy kék színű folyadékkal az üreget kitöltik ami pár másodperc után a fog felületét megmarja így jobb a tapadást biztosít a tömésnek. Ezt kimossák, utána valamilyen fertőtlenítő anyag kerül a fogba majd jön a fog tömés kisebb részletekbe 1-1 részlet után UV-lámpával megkötődik.

Ezután lecsiszolják a felesleges részt.

Majd megnézik, hogy jól zár-e a fogsor az új töméssel.

Elnézést kérek a nem hivatalos megfogalmazásért. Csak laikusként saját szavaimmal írtam le.

2015. dec. 31. 18:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Na jó ez azért még viccnek is rossz. Honnan a b*dös életben szerzel hozzá turbinát, mikromotort, kuplungot meg kompresszort és minden egyebet az egész működéséhez? Ehhez egy egész rendelőt kéne berendezni! Csak hiszed hogy egy töméshez elég maga a tömőanyag.

Gyökérkezelés... nem a tűvel lesz a baj, hanem hogy hogy a k**** életbe fogod magad megröntgenezni? Esetleg e-bayen veszel egy röntgengépet is?

A youtube egyetemen meg nem tanítják ám hogy váratlan helyzetben mit tegyél.

2015. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom, hogy mi lenne a helyes válasz az utolsó hozzászólónak a reakciójára. Talán a véleményed nem fog változni ha ezt elolvasod, de remélem megérted a gondolkodásmódomat!


Az ilyen embereket akiknek ilyen hozzá állása van az ÚJ dolgok iránt, én próbálom elkerülni!

Ez nem a te hibád ne értsd félre! NEM téged hibáztatlak!

Sajnos már gyermek korban bele nevelik az emberbe, hogy: ezt nem szabad!, ezt nem tudod!, meg se próbáld úgy se fog sikerülni!, és hasonló korlátozó "fenyítések" hangzanak el, amit általában a szüleitől hall az ember.

Akikre jó esetben fel néz a gyerek. Csak annyit kérek, hogy figyeld meg ahogyan egy szülő próbálja tiltani a gyereket az új és "rossz" dolgoktól.

Nagyon érdekes ahogyan az ember a hozzá távol álló emberekhez kedves és jópofa.

Viszont a hozzá közel álló emberekkel úgy viselkedik néha mint aki az ellensége, pedig nem, csak sokszor a kommunikáció nem megfelelő köztük és ezért rombolják egymás személyiségét.


Gondolj bele hol tartanánk, ha minden feltalálónak,vállalkozónak stb. lenne egy olyan ismerőse aki ugyan ezt duruzsolta volna az orra alá, hogy ez úgyse fog neked menni!, ne kezdj bele!, kevés vagy hozzá stb. kijelentéseket tette volna. Biztos volt ilyen, nagyon ritka az olyan, hogy ne legyen az ember környezetébe ilyen személyiség. Akkor van a gond amikor hallgatnak is rájuk!


Szerinted hogy találták fel a fogtömést és a kezelést?

Valaki rögtön bele csöppent egy felszerelt fogorvosi rendelőbe? :)

Próbálkoztak, kísérletezek és megpróbáltak valami újat ami vagy össze jött vagy nem. De mindig tanultak a hibákból és ezért tartunk most itt.


Természetesen minden alkatrészt be lehet szerezni e-bay -en, pénz kérdése!

Ha érdekel szívesen segítek a felsorolt alkatrészek, gépek beszerzésében.A fúró fejhez turbinát, csapágyak is lehet rendelni külön! Egyben az egész fúró fej, amit csatlakoztatni kell a kompresszorhoz a legolcsóbb 8ezer Ft körül mozog. Persze van 100e. Ft felett is de azt minőségileg nem lehet egy lapon kezelni a másikkal.

Linket tudok küldeni, ha nagyon kételkedsz abban amit mondok.

Lehet hihetetlenül hangzik de szinte mindent meg lehet venni amire van kereset!


Ha elolvasod le írtam, hogy nem lenne gazdaságos 1-2 tömés miatt mindent beszerezni, ezért nem is gondoltam komolyan a dolgot.



Sose hittem, hogy egy töméshez elegendő lenne a tömőanyag, ezt nem írtam le sehol. Ez megint a "kevés vagy hozzá" hozzá állás.


-Gyökérkezelés:


Ezért szeretek kérdezni, mert aki nem kérdez az ugyan abban a helyzetben marad ahol volt. :) Eddig nem volt gyökér kezelésben részem ezért nem tudtam, hogy előtte meg szokták röntgenezni a fogsort. De így kezd össze állni amit videóban láttam, hogy miért használt egy mélység érzékelőt gyökérkezelésnél..

Gondolom a röntgen felvételről meg állapítják a gyökér hosszát és az alapján dolgoznak a kezelés során.


-Röntgen gép:


Nem, eszem ágában sincs venni egy röntgen gépet!

Nem szeretnék klinikát nyitni. Ez az egész egy GONDOLAT erejéig kell komolyan venni. Meg persze a tudásvágy is hajt. (Mit, hogy miért, ? stb.. kérdésekre szeretnék választ kapni.)

Ha komolyan érdekelne a téma akkor elmennék egy könyvtárba és kivennék/elolvasnék minden hozzá szükséges anyagot amiből minden más fogorvos tanult!

Ezek a könyvek nem titkos anyagok, bárki bármit megtanulhat! Most attól, hogy valaki több éven át tanult egy szakmát és ennek erdményéről kapott egy papírt az nem azt jelenti, hogy csak az lehet jó szakember.

Rengeteg példa van arra, hogy valaki autodidakta módon megtanult olyan dolgot amit elvileg az iskola nevezetű intézménybe kellene.

Közösségi oldalakon, nem sokból tart felkeresni fogorvos hallgatókat akik szerintem szívesen segítenének a témával kapcsoltban. Nem néztem utána de feltételezem, hogy megosztják azt is ahogyan elkészítenek egy minta tömést.

Ha jól tudom egy fogorvos tanulónak rengeteg órát kell eltöltenie igazoltan mielőtt hivatalosan egy ember szájába nyúlhat kezelés céljából.



-Youtube egyetem:


"Váratlan helyzet" vajon mint csinál egy ember amikor elkezd fájni a foga NAGYON?

Elmegy egy fogorvoshoz :) Vész esetén ez is opció lehetne.

Gondolom kötelessége ellátni egy beteget akármilyen sürgős fogászati problémával állít be hozzá egy páciens, végül is ezért fizetjük a Társadalom Biztosítást.


Megkérdezném, hogy utánanéztél annak, hogy van-e arról videó, hogy vész esetén mi a teendő ?

Fogadni mernék, hogy van róla videó anyag a mai korszakban. (Ha nincs akkor tévedtem.)

Ha videó anyag nincs is, de nem sokból tart írni egy fogorvosnak, vagy egy fogorvos tanárnak, hogy: "Mi a teendő XY esetben." "Milyen problémák léphetnek fel egy adott fogászati kezelésnél?" Szerintem biztos, hogy segítene, ha úgy szólítanám meg, hogy Tisztelt Tanár Nő.



Egyébként jól gondolom, hogy az utolsó hozzászólónak van valamilyen köze a fogorvos szakmához?

Olyan konkrét tárgyakat, eseteket is megnevezett amit szerintem egy hozzá nem értő nem biztos, hogy tudott volna.


Másik dolog, hogy teljesen átlagos reakció a felháborodásága ha szakmabeli. Más szakember se szereti a konkurenciát. :)

Én nem reagálnék így, én szívesen segítenék. Persze tudom, hogy attól, hogy valaki elméletben tudja, hogy hogyan kell csinálni valamit attól még nem tudja csak akkor ha megpróbálja vagy gyakorolja. Ez nálam nem áll fent mert nem lenne gazdaságos saját részre mindezt létrehozni. Mások szájában meg nem szívesen nyúlkálnék, persze ezt is fel lehet fogni másképpen de ideáig nem akarok eljutni.

2016. jan. 1. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szívesen segítenék én ha arról lenne szó hogy fogorvosnak tanulsz. De nem erről van szó. Egy fogorvos éveket tölt az egyetemen és rezidensként. Egy pillanatra se hidd azt hogy youtube videók alapján ezt a tudást pótolni lehet, mert lehetetlen. Se egy kép, se videó vagy könyv nem adja vissza azt amit fizikailag tapasztal az ember (anyagok tulajdonságai, szag...). Szívműtétekről is van fent videó, sőt repülőgép vezetésről is, azt is tanulhatnál.

Abszolút nem lehetetlen elsajátítani a fogorvosi szakmát, jelentkezz az egyetemre (Sote, Szeged, Pécs, de lehet külföldön is) és sok sikert kívánok! Ó hogy ez a nehezebbik út és tenned is kellene érte valamit? Mondjuk ne adj isten bele kéne nézned valaki szájába?

Majd akkor gondold magad zseninek vagy feltalálónak ha tettél is érte valamit, amit mások is elismernek. Végigolvastam a szövegedet és árad belőle a nagyképűség, amihez max. akkor lenne jogod ha van miből bizonyítanod.

"Szerinted hogy találták fel a fogtömést és a kezelést?

Valaki rögtön bele csöppent egy felszerelt fogorvosi rendelőbe? :)

Próbálkoztak, kísérletezek és megpróbáltak valami újat ami vagy össze jött vagy nem. De mindig tanultak a hibákból és ezért tartunk most itt. "

Orvosok találták fel fogorvosi rendelőben (mily meglepő). Az első amalgámtömést egy Murphy nevű fogorvos (merthogy annak tanult) készítette a rendelőjében az 1800-as években és ekkor már létezett (kialakulóban volt) a fogászat mint orvosi szakma. Előtte csak "vándorsebészek" és borbélyok foglalkoztak a fogakkal - kihúzták őket ha már nagyon fájt aztán leléptek mielőtt belehalt volna a sebfertőzésbe a beteg. Olvasd el (ha nem túl nagy fáradtság): [link]

2016. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!