Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mind a 4 bölcsességfog kiműtés...

Mind a 4 bölcsességfog kiműtése szükséges: Altatásra van mód? Egyszerre végzik? Kell miatta hiányoznom mondjuk egyetemről?

Figyelt kérdés
Most csináltattam panoráma röntgent, és mind a négy bölcsességfogam az ínyem alatt van, nyomja a többi fogat. A fentiek fájnak is nagyon, mert a 7-es nagyőrlőmet teljesen feltolta, a többi fogtól élesen elhatárolódik már. Az alsó nem fájna, de már elkezdett az állkapocsízületem kattogni, egyik nap nem tudtam kinyitni a számat (szájzár 1 napos?). Hétfőn megyek fogdokihoz, ő elég jó, de nyilván ezt szájsebész csinálja,amiből nem ismerek jót, így félni kezdtem. A gyógyulás az otthonmaradást jelent? Mert egyetemista vagyok, és túl sokat hiányoznom sem kéne :/

2015. febr. 25. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Az altatás felesleges, főleg hogy egyszerre csak egy fogat tudnak csinálni.
2015. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak egyszerre kettőt műteni, fogszabályzáshoz így szedik ki őket. De altatás tényleg nem kell, olyan érzéstelenítők vannak már, hogy semmit nem érzel (tapasztalat, 2 bölcsességfogamat műtötték úgy, hogy el se kezdtek kinőni, csak a panorámán látták h nem fognak elférni). Ha simán ki tudja szedni, akkor 2-3 napon belül meggyógyul (feldagad, de visszahúzódik addigra, az egyikkel így jártam), viszont előfordul, hogy nem csak feldagad, de be is lilul (másikkal meg így jártam, ezt fájt is rendesen). Jegelni kell, ha szükséges, akkor veszel be fájdalomcsillapítót, de ennyi. Ha jó dokid van, akkor biztos tud ajánlani valakit. Összességében legalább 2 héttel számolj, ha egyszerre kivesznek kettőt.
2015. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is kiműtötték mind a négyet, 2-t egyik alkalommal, 2-t máskor, érzéstelenítéssel. igazából szerintem 1 héttel a műtét után már vállalható az ember feje, addigra max. egy kis sárgaság marad az arcon, vagy annyi sem.

én is egyetemista vagyok, szerintem akár 1 félévben is belefér ennyi hiányzás, de én őszi félév végére és tavaszi félév elejére időzítettem őket.

egyébként ismerek olyan dokit, aki akár mind a 4-et kiszedi egyszerre, altatás nélkül.

2015. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3-at szedtek egyszerre ki, érzéstelenítéssel. Most lábadozok a szájzár és az enyhe fájdalom aggaszt a bedagadáson kívül.
2015. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tudom nem mostani kérdés viszont lehet altatásban, szedálásban és boditasban is csak drága..nekem az imént műtötték ki mind a 4et egyszerre pedig még egyiksem bújt elő, összesen fél óra alatt bódításban (nyugtató gáz) 98000 viszont cserébe nagyon kedvesek segítenek foglalkoznak veled rendesen és 4fog/félóra az nagyon jó..nem fájt /vital center a margitszigeten/ persze most már fájdogál és pocokfej is van ezerrel..azt mondták 8-10 nap a varratszedésig :)
2016. jan. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!