Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Menthető még a fogam?

Menthető még a fogam?

Figyelt kérdés
Sajnos mai nap elestem a biciklimmel,és a jobb alsó 3-as fogam egyik oldala elég csúnyán letört és azóta nagyon fáj. Megoldható-e hogy valahogy kezeljék,kihúzás helyett?

2013. okt. 30. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egészséges volt akkor biztos, hogy ki tudják pótolni a hiányzó részt húzás helyett.

Én 4 éve így jártam, hatalmasan zuhantam, de egy teljesen barbár fogorvoshoz mentem, aki azonnal kihúzta, mert állítólag menthetetlen.

Nemrég voltam egy budapesti rendelőben, volt egy másik fogam ami szintén letört, de nem baleset miatt, hanem mert elromlott, és ráharaptam valamire, csak úgy hipp hopp letörött, és még azt a viszonylag rossz fogat is meg tudták menteni, gyökértöméssel, és felépítettek egy nagyon szép fogat.

Úgyhogy én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy azt a fogat meg lehet menteni.

2013. okt. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha az 1. helyen barbár módon azonnal a kihúzást ajánják,akkor inkább nézzek utána másik helyen? Addig amúgy mit ajánlotok a fájdalom ellen ? (ugye most ünnep volt + hétvége , hétfőig még ki kell valahogy bírnom) Eddig fájdalomcsillapítókat vettem be,de azon nem élhetek még 2-3-4 napig...
2013. nov. 2. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Kijavítják. Voltál már fogorvosnál és azt mondta, hogy ki kell húzni?

Ezt nehéz elhinni, bár nem lehetetlen.

2013. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de azon nem élhetek még 2-3-4 napig.."

Van aki évekig azon él.

Menj el egy ügyeletre.

2013. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Szerintem ha egy fogat meg lehet akkor meg is kell menteni. Pàr napig szerintem ki lehet bìrni egy fogfàjàst , tudom , mennyire fájdalmas. Ùgyhogy ha hétfőig nem bìrnàd ki akkor tényleg be kell menni az ügyeletre. Szerintem ott is jòl el làtnak, de a hùzást el kéne kerülni.
2013. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!