Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az érintésre hevesen fájó...

Az érintésre hevesen fájó fogat első alkalommal csupán kifúrják?

Figyelt kérdés
Eddig nem csak érintésre fájt, hanem alapból is, de tegnap este szívás hatására jött ki belőle egy kis vér, azóta nem szorulok fájdalomcsillapítóra, mert csak érintésre fáj a fogam, viszont érzem, hogy lüktet benne a vér (?). Első alkalommal csak annyi lesz, hogy injekcióval fájdalomcsillapít, majd kifúrja a fogat, hogy elmúljon a gyulladás és a fájdalom, aztán jöjjek vissza másnap? Vagy egyből elkezdi gyökérkezelni? Ugye nem? :-D

2016. jan. 6. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne lepődj meg, valószínűleg elkezdi gyökérkezelni. Viszont ha jól agyja az injekciót, egyáltalán nem fog fájni. :)
2016. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyulladt fájó foggyökeret egyből elkezdeni kínozni? Nekem inkább az tűnik racionálisnak, hogy kifúrja, s megvárja, míg a gyulladás alábbhagy, s mondjuk másnap kezdi el gyökérkezelni, amikor már nem fáj. Amúgy érdekes, hogy alapból csak a lüktetést érzem, s csak akkor fáj (de akkor nagyon), ha megnyomom a fogamat vagy ott rágok.
2016. jan. 6. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is csak néha lüktetett, melegre érzékeny volt, fájt ha ráharaptam valamire. Egyből elkezdte, mert nem volt gennyes. Azt mondta hogy sima gyulladás, azzal nem kell várni.

Leskalpolta, kitisztította és gyógytöméssel mentem haza, az 2hetet volt bent, utána a gyökértömést tette bele, másnap a fedőt. 3 hét alatt megvolt.

2016. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Begyulladt fogat nem szoktak gyökérkezelni,kifúrja hogy tisztuljon és gyógyszert ad rá,s mikor már nem fáj,elkezdi a gyökérkezelést!
2016. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Gyökérkezelésnél kifúrja egy picit, begyógyszerezi, betömi ideiglenesen, majd ugyanez ha kell többször.
2019. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!