Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eltávolítassam a bölcsességfog...

Eltávolítassam a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés

Nem nőttek ki a bölcsesség fogaim, és már nem is fognak. Egy ismerősöm azt mondta, hogy okozhatnak problémát, és megérné kiszedni őket.

Panaszmentes vagyok, de azt mondták, hogy olyan szögben állnak, hogy benne van a pakliban, hogy elkezdik nyomni a fogsoromat.

Megéri kivetetni őket? Van akinek nem nőtt ki, de kiműttette?



2016. jan. 11. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős tanácsra semmiképp.

Csak ha a fogorvosom javasolná. Őt meg ismerem annyira, hogy tudom, hogy tényleg csak akkor mondana ilyet, ha muszáj eltávolítani.

2016. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Például nálam is ez volt a szitu. Az egyiket sztk-ban bányásztáki, nem minősíteném...talán anyit, hogy azóta csak magánfogorvoshoz járok a belvárosba. Ő vette ki másik oldalon is túlnőtt fogat..küzdött vele rendesen. de megyszűnt a fájdalom a túlnövés(helyhiány)miatt...


nem akarom részletezni, olvass utána, mi mért van a bölcsesség körül.. egy evolúciós folyamat része..


illő tisztelettel azt javaslom, hogy ne menj elé a foghúzással...várd meg. amikor már érződik a helyhiány(nem tudod zárni az álkapcsod.. ha fájadalommentes vagy, nem kell keresni a bajt. Amíg panaszmentes vagy, addig csak a szájhigéniával törődj...

...alapos fogmosás legalább kétszer, és étkezés után is öblíteni...



természetesen lesz ellenvélemény is...a te szád, te döntesz.

2016. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 alsó fogam nem tud kinőni, én is ismerős tanácsára nekiindultam a szájsebészetnek. Előbb fogorvos panorámaröntgen majd szájseb.

Ott egy főorvos megnézte a röntgenképet, de mivel panaszmentes voltam, ő nem tanácsolta, hogy hozzányúljunk. Én hallgattam rá. Lehet másik doki lazán nekiesett volna, de én örülök, hogy nem kell bántani.

2016. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem alul mind a ketto vizszsintesen van az inyemben.raadasul idegben...

Nem tolta a fogsoraimat ossze , remelem nem is fogja.

De az en fogorvosom pl azt mondta, ameddig nem okoz bajt ne muttessem ki , mert lehet soha nem akar majd amugyse kinoni.

Anyukamnak pl egy bolcsesseg foga nott csak ki a negy kozul, es mar 50 eves...

2016. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!