Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog néha enyhén...

Gyökérkezelt fog néha enyhén tompa lüktető fálydalom a gyökere felől, ez normális?

Figyelt kérdés
Nem zavaró és csak néha kis ideig csinálja

2016. jan. 12. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem normális, Menj vissza a fogorvoshoz!
2016. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha gyökérkezelt akkor azt jelenti, hogy az idegeket kiölték belőle, vagyis nem szabadna fájnia. Ha fáj, akkor nincs kikezelve a gyökér rendesen. Menj vissza, mert ez csak rosszabb lesz.
2016. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már 3 éve ilyen, igazából nem zavaró csak fura.
2016. jan. 12. 09:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképp menj vissza. Nekem anno 2 év fájdalom után egy barbár fogorvosnő érzéstelenítés nélkül gyökérkezelte. A kontrolon mondtam, hogy fáj. "Hát, hogy ő erről nem tehet, nem tudja miért fáj". Akkor elült a fájdalom. Majd 2 évre rá az előtte levő 3!!!!!!!! fogam robbant be úgy, hogy kemény 3 hónapom volt. Kiderült, hogy csak a másik fogorvosom ügyeskedésének köszönhetem, hogy nem kell mind a 4! fogam kihúzni. Mivel akkor el lett valami rontva és baci volt a fogamba (kemény antibiotikum kúrát kaptam rá, úgy lüktetett és fájt,hogy már a falnak rohantam volna) Kocogtatta és kérdi fáj-e mondom igen, de az nem a kezelt fog volt. A panoráma rögten után láttuk, hogy mind gyulladásban van. Lassan fél éve járok már hozzá, most a két éve kezelt fogam próbálja megmenteni. De mind két idegelt fogam marha érzékeny még most is kocogtatásra. És a doktornő szavaival élve "tart ameddig tart". Ja, és itt vagyok 25 éves.


Irány és keress egy rendes fogorvost, mert később már nem biztos, hogy tudnak segíteni.

2016. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hypno ***** válasza:
100%
Be van gyulladva a fogágy. Ne vacakolj vele, mert a gulladástól lebomlik a csontszövet is.
2016. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Drk91 válasza:

sztem se normális... nekem is ugyanez a problémám, csak annyi különbséggel, h oltárira fáj :D


nagy valszeg nem takarították ki rendesen a gyökércsatornákat, bent maradhatott néhány baci, akik nyomják a bulit... később ez rosszabbra is fordulhat, szerintem érdemesebb elmenni vele dokihoz

2016. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
valószínű, hogy befertőződött, a gyulladás pedig valóban elkezdi pusztítani a csontot, így érdemes lenne hamar utánajárni!
2016. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes halogatni az orvost. Én megtettem, hasonló panaszokkal, és végül eltávolították a fogam. :(
2016. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!