Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy bírjam ki ezt a sok...

Hogy bírjam ki ezt a sok időt? Már nagyon várom hogy fogszabályzóm legyen *-*

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és ma voltunk fogszabályozós Dokinál.

Nagyon kedves volt,viszont időpontot április 13-ra adott (2016) .olyan sok idő..és én már nagyon várom

Egyébként nem csúnyák a fogaim csak fent elég nagy "lyuk" van a fogam között(elöl) meg itt ott vannak rések ,meg van egy kis műtét: (ami miatt kialakult az a lyuk is a fogam közt):ajakfék eltávolítás :D (túlzottan le van nőve az a valami és azt ketté vágják vagy valami ilyesmi)ettől tartok valamennyire :/ de nem lesz nagy cucc :) ezt lehet a fogszabályzó előtt elvégezni vagy akkor amikor már fennt van a készülék. Valószínüleg előtte fogjuk mivel az úgy praktikusabb :) De ez azért kell mivel ha ott marad akkor a fogszabi összehúzza és ha leszedik(a fogszabit) akkor megint széttolja a fogaimat...ha meg nincs ott akkor marad úgy ahogy megcsinálja a fogszabi :) .És ügye áprilisban van a mintavétel (13-án)aki tapasztalt az elmondja részletesen hogy mit is csinálnak? Meg hogy ő hogy élte meg? Aztán gondolom áprilisban rakják fel a fogszabit(alsó -felsőt kapok) Láttam már vidit de elmondjátok hogy nektek hogy zajlott?stb.kiváncsi vagyok ,pedig mar rengeteg kérdést olvastam és szinte mindenki ugyanazt mondja de akkor is mindenkinek más valahol :)

Bocsi hogy ennyit írok már a kezem is fáj :D de olyan jó.Ja meg van valami olyan is hogy nem igy nyelek hogy a nyelvem felfelé tolom hanem előre .ezért el kell menni 2-3 alkalommal logopédushoz hogy tudjak nyelni :D ez olyan furin hangzik de minden kicsi sokra megy :) (beszélni tudok méghozzá jó sokat) ;) meg még nem jól zár az egyik oldalon az állkapcsom vagy mi az :D hát azért van egy jó pár hiba de inkább olyanok ani szemmel nem látható :) csak a rés látszódik....Ám nektek nagyon fájt utána ?miket ettetek?hogyan mostátok?használtatok valami szájvizet? Bocsi a sok kérdésért.Már ezzel mindenkinek az agyára megyek folyton erről beszélek mert már nagyon várom :) az interneten egész nap fogas dolgokat nézek ,mindent kiderítek! :D (én már rájöttem hogy olyan vagyok hogy mindig van egy témám és folyton arról beszélek :D mindenki már megőrül de engem annyira érdekel*-*!...) Ja és nekem fém lesz és a tappancskák egyszínüek lesznek ha lehet színeset.és olyat mikor lehet kérni ?és attól drágább lesz?ti milyen színeket ajánlotok?én fehéret szeretnék ha lehet csak attól félek hogy nagyon elüt és sárgának látszódik majd tőle a fogam.Mindenki azt mondja hogy tulzásba viszem ezt az egészet :D szerintem is de én ilyen vagyok :D Ja és kb. Másfél-két évig lesz rajtam és ez után északai fogszabályzó :D amit tuti hordani fogok hogy úgymaradjanak a fogaim :) nagyon várom. Már egy visszaszámláló naptárat is készítettem(85 nap a mával együtt ....olyan sok) Viszont megéri :) Egy videót is készítettem a mostani fogamról meg hogy milyen a hangom mert ki tudja lehet hogy eleinte amíg nem szokom meg más lesz egy kicsot a hangom ám azt az éjszakait meddig kell majd hordani(este)? Köszi hogy elolvastátok ezt a sok sort ,bocsi nagyon érdekel ez most légyszi válaszoljatok!!! Köszii (Teljes történet) Pls. Köki



2016. jan. 15. 21:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
volt fogszabályzóm.. és alig vártam hogy levegyék -.-"
2016. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évig volt rögzített, 2 évig éjszakai. Marhára utáltam, az első év végén már csípőfogóval téptem volna le, ha rajtam múlik...
2016. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oh.de legalább utána gyönyörű fogaitok voltak :) milyen színű volt nektek?
2016. jan. 16. 13:49
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! :) én 14 éves vagyok, és pont ma 1 hónapja, hogy fenn van a felső beragasztott fogszabályzóm :) Én novemberben voltam mintavételen, és röntgenen, nem tudom, hogy neked lesz-e röntgen :) Nekem a mintavétel olyan volt, hogy egy ilyen patkó alakú cuccba raktak folyós anyagot, (az enyémnek rágó íze volt) majd neki nyomták a felső állkapcsomnak, és ott hagyták 30 másodpercig, aztán ugyanezt megcsinálták az alsó fogsorommal is. nagyon kell figyelni, hogy orron vedd a levegőt, különben nagyon hányingered lesz. Ezután kb. 2 héttel mentünk röntgenre, majd adtak csekket, kifizettük, és meg tudták rendelni a készüléket. Dec. 16-án eljött a nap, rohadtul vártam, ugyanis nekem is a két első fogam közt van rés, és tökre zavart, szóval már vártam nagyon. Rólam előtte képeket készített, mert majd fogunk csinálni előtte-utána összeszerkesztett képet. Letisztította a fogam, majd egyesével felragaszotta a bracketeket, nekem kék színű volt. Van mindenféle, és nyugi nem kerül pénzbe :) a fehéret nem ajánlom, mert állítólag besárgul, ami elég undorítóan fog kinézni. a fogorvosom azt mondta, hogy a "babakék" a legnépszerűbb most, ami nekem is van :) Kedden megyek húzásra, ezt havonta megcsinálják, ugye hogy egyre kisebb ívet raknak be, és ekkor cserélik a gumik színét is :) Nekem miután felrakták adtak egy kis lapot minden tudnivalóval, és egy ajándék fogkefét is adtak, ami speciálisan fogszabályzóhoz van kitalálva :) Meg előtte vettünk a Rossmann-ba viaszt, de azt is adtak a fogorvosnál, csak azt hittük nem fognak. Annak az a lényege, hogy ha fáj/szúr valahol, akkor lecsípsz egy darabot, összegörgeted, és felnyomod arra a helyre. én is hidd el nagyon sokat olvastam ebben a témában, én is nagyon vártam, hogy feltegyék, hogy végre szépüljön a fogam :) Első nap még egyáltalán nem fájt, de semmit nem tudtam enni, mert féltem, hogy leesik az egyik bracket, leveseket, joghurtokat, krumplipürét ajánlok az első egy hétre :) Azt is mondták, hogy ne rágózzak, ne egyek nyúlós dolgokat, de igazából ezeket sajnos megszegtem, de sosem lett belőle semmi baj :) Beszélni is nehéz volt, kissé pösze voltam, meg mindig mindenki a számat figyelte, ami kissé kellemetlen volt. De mostanra imádom, és hála istennek jól is áll, és nem is fáj :) Persze már várom, hogy végre teljesen normálisak legyenek a fogaim :D amúgy én is csináltam visszaszámláló naptárat telefonra, de nekem "csak" egy hónapot kellett várnom :) A mintavétel után is egy hónap még.. szóval neked majdnem félév, bár nem tudom pontosan :) Én ugyanúgy mosom, csak kicsit jobban figyelek arra, hogy alaposabban mossam, mert ha 2-3x szólnak, hogy "lepedékes" akkor bizony leveszik! :( Meg azt is mondták, hogy ne harapjak semmit, csak rágjak, na ez igaz, és te is tartsd be, mert ha harapsz, akkor lejöhetnek a bracketek, amiket vissza kell ragasztani, és az még pénzbe is kerül, szóval vigyázz rá :) Az éjszakait azután kell hordani, miután leszedték kb. 1 évig, mert ha nem hordod bizony visszaállnak a régi helyükre a fogaid és kezdheted előlről.. Próbáltam mindenre válaszolni, de ha van még kérdésed akkor nyugodtan, és bocsi, hogy ilyen össze-vissza lett. Sok sikert, és szép fogakat :)

Üdv: 14/L

2016. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az alapos választ! :) hát igen elég sokat kell fárni de szerintem gyorsan el fog menni.az lenne a kérdésem hogy suliban hogyan és mit szoktál enni?mert azt mondják ügye hogy minden €tkezés után moss fogat ...meg hogy ott maradhatnak kajadarabok a fogszabiban...és nemtom nekem kissé furi lenne suliban fogatmosni..:D ám olvastam valahol hogy valaki baba kaját vitt suliba :"D én is fogok majd sztem enni .csak nem suliba :D mégegyszer köszi.Neked is gyönyörű fogakat! ;) (ezt a levelet elküldöm privibe is meg a kérdésem alá is) 13/L KÖSZI
2016. jan. 16. 23:42
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem lesz röggen
2016. jan. 16. 23:43
 7/14 A kérdező kommentje:
Röntgen*
2016. jan. 16. 23:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Ám neked mennyi volt a fogszabályzó?nekem 75ft. Szerintem annyira nem drága.mi elször magán orvoshoz mentünk és ""csak"" félmillió. Viszont a mostani doki nagyon kedves.csak még olyan sok idő!😊én olyan visszaszámláló naptárt csináltam hogy van ilyen papírtömb és ráírtam a számokat visszafelé(85,84...) és minden reggel letépek egyet .és amennyi szám ott van annyit kell még várni .én is telómra akartam csak nincs rajta már hely ,mert televan mindenféle hülyeséggel.😃 már nagyon várom !!!és neked dicsérték meg ?mármint hogy mondták e hogy jól áll?az osztályunkban nincs senkinek.de a barátnőmnek is lesz.(szerinred az gáz hogyha azt szeretném hogy nekem legyen először 😶)kék szemem van ezért lehet hogy kék tappancsikat szeretnék mert kiemeli a szemem színét.gondolkoztam eddig:feketén,rózsaszínen,(fehér kilőve..),vagy csak sima szürke :) .és ezt minden húzáskor lecserélik?és megkérdezik hogy milyen színt szeretnél? 😀 Bocsi a sok kérdésér.nagyon köszönöm hogy válaszolsz 😉(kérdező voltam)ezt is elküldöm privibe is .de elég egy helyen válaszolnod ;)
2016. jan. 17. 08:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia megint!☺ Azt hiszem itt fogok mindig válaszolni nem üzenetben.én a suliba szinte bármit viszek,legtöbbször szendvicset,amiből letörök és úgy eszem meg,vagy óvatosan leharapom,hogy ne essen baja a bracketeknek (amin a gumik vannak) :) Az első egy hétben ajánlják a puhább dolgokat,de én akkor sem ettem babaételt mert undorodom tőle..:) inkább krumplipüré ilyesmi.Az iskolába 2 napig(mivel felrakták és két nap múlva téli szünet volt,szóval jól jártam)rántottát vittem,kis kenyér darabkákkal.ezt meg tudtam rágni,vagy egybe lenyelni a rántotta darabokat :),az osztálytársaim ugye hamar észrevették,de szóltam is nekik,hogy lesz,mindig fárasztottam őket ezzel az egésszel.Azt mondták,hogy illik hozzám, meg hogy jól áll :) nyugi nem kell izgulni. Meg én az a fajta vagyok, hogyha azt mondják nem jó, azt lesz"rom :D osztályba nálunk 2en hordanak (rajtam kívül) az egyikkel mindig megbeszélem hogy ugyanolyan színűt kérjünk, mert majdnem ugyanakkor megyünk mindig húzásra :) most pl. Világos rózsaszínt fogok :) én imádom hordani, szerintem ettől kicsit másabb vagyok a többi embertől :)😆 Ha van még kérdésed írj😊
2016. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Illetve amikre nem válaszoltam:Nekem 60 ezer volt egy fogívre,összesen tehát 120 ezer,de ez szerintem 200 ezer is lesz,mivel minden húzáskor kell még ugye fizetni,egyéb költségek.😊 Igen,minden húzáskor lecserélik a színeket,és eléd raknak egy tálat hogy válassz.azt ajánlom,hogy már előre találd ki milyet akarsz,mert nekem is gyorsan kellett választanom😆
2016. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!