Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy fogszabályzóm legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tökéletesek a fogaim,felső fogsoromból egyik fogam kiáll,és szeretnék ráépítős fogszabályzót.De anyukám nem engedi,nem akar nekem csináltatni,mert drága.Kb. 2 éve volt kivehetős fogszabályzóm,de csak pár hónapig hordtam,mert nagyon utáltam,hogy az egész szám tiszta nyál volt,nem birtam rendesen lenyelni,meg hogy minden étkezéskor ki kellett venni,utána megmosni,újra betenni.Meg később már minden ellenőrzéskor fizetni kellett,és anyukám nem akart hordani ellenőrzésekre,mert sajnálta azt a pénzt,amit elkértek..Mások is mondták,akiknek kivehetős volt,hogy a fogaikat szépen visszahúzták,de egy idő után újra visszament az eredeti állapotba a fogsor,szóval mintha nem hordtak volna fogszabályzót.Viszont most ezeknek az ismerőseimnek is ráépítős van.Ha szóbahozom a fogszabályzót,akkor elkezd vitatkozni anyukám,hogy régen volt ilyen kivehetős,miért nem hordtam,meg hogy ő biztos nem fog csináltatni ilyet..Viszont ő is álandóan hajtogassa,hogy milyen rondák fogaim,és a rokonok is kérdezgetik,hogy miért nem hordok fogszabályzót,de mondtam nekik,hogy anyukám nem engedi..

Mivel tudnám anyukámat rávenni?Hiába magyarázom neki,hogy ezt meg kell csináltatni,muszáj megcsinálni,ő akkor sem tesz semmit.Kérlek segítseget! :/

14/L



2014. nov. 8. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor mondd meg neki, hogy beszállsz a zsebpénzzel az összegébe, vagy legyen akkor sztk-s (jóval olcsóbb,de várni kell rá)

És győzd meg hogy nagyon szeretnéd, ha szépek lennének a fogaid.

2014. nov. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Később csak még drágább lesz, mert nagykorúság után már nincs rá támogatás; továbbá később a hatásfoka is rosszabb. Úgyhogy anyuka jobban tenné, ha nem most spórolna a gyereke egészségén, mert később úgyis többe kerül majd, és addig is feleslegesen szenvedsz az előnytelenebb kinézet miatt.


Nagyszülőket nem tudod megpumpolni kicsit?


(Egyébként sajnos a fix fogszabályzó után is van kiújulás; én most 37 vagyok, jó pár évvel ezelőtt volt fogszabályzóm, a húszas éveim végén, és most már megint úgy állnak a fogaim, mint az ökörhugyozás, és mehetek megint vissza megcsináltatni egy valag pénzért.

De ha a Te korodban csinálják, akkor azért tartósabb az eredmény.)

2014. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentokat! :) Hát igen,sietni kéne vele,mert az a 4 év gyorsan eltelik,és mégtöbbet kell fizetni.Majd még megpróbálom győzködni,fontosak a fogaim,csak anyu olyan önfejű. :/
2014. nov. 9. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Tán nincs már meg a kivehető fogszabid? Használd azt, egyébként ha tényleg csak annyi van a fogaddal h az egyik fog előrébb áll, arra szinte biztos csak éjszakait adnak, mert azt gyorsan helyre lehet húzni (pár hónap) és arra miért tegyék akkor rá azt a drága ragasztottat.

Ha neked annyira nehezedre esik hordani azt a kivehetőt arra a pár hónapra, gondolom akkor mégse akarod annyira a fogszabályzást... Én 34 évesen mentem először fogszabályzásra, a felső első fogaim közt 4 mm rés volt és vagy 1 cm-rel előrébb álltak a normál helyüktől. Én is kivehetőt kaptam de én becsülettel hordtam, mert ALIG VÁRTAM MÁR h a helyükre kerüljenek. 10 hónap alatt a helyükre húzta a fogszabályzó, úgy h nem maradt rés.

De ha te nem hordod a kivehetőset, akkor gondolom annyira nem is akarod, hisz már rég rendbe jöhettek volna a fogaid, ha rendesen használtad volna, így valahol megértem anyukádat hogy semmi értelme a fogszabályzásnak, ha azért nem hordod mert az neked kényelmetlen.

A rögzített sem biztos h rögzíti örökre a fogakat, ott is elvándorolhatnak a fogak egy idő után, a kivehetőt mindenféleképpen érdemes visszatenni legalább heti 1-2 alkalommal éjszakára, h a helyükön tartsa a fogakat.

2014. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!