Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rosszak a fogaim, a...

Nagyon rosszak a fogaim, a szüleim nem tudják, és rettegek a fogorvostól. Már elöl is látszik, így elszántam magam, és megkértem anyát, hogy kérjen időpontot. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Négy gyökeret ki kell húzni, ezt hogy fogja megoldani az orvos, ha a fogból már kb semmi nincs? Nagyon fog fájni? A fogtöméstől nem félek annyira, inkább a húzástól, de tömni is kell hármat, ebből egyet elől. Már nagyon szégyellem a fogaimat, és akár mennyire fájna a húzás, akkor is elmennék, ha már így rászántam magam, csak félek, hogy anyáék mit fognak szólni, ha megtudják, mennyi rossz fogam van, és rettegek a fogorvostól, ez az oka, hogy hamarabb nem mentem. Már tudom hogy hiba volt. Egyébként a fájdalomküszöböm elég magas, mástól nem félek, csak a fogorvostól, meg a foghúzástól, de attól nagyon.

14/F


2016. jan. 17. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi.a fogorvos sok ilyet látott. Elérzéstelenít,s menti,amit lehet.
2016. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy mások is ennyire hagyták volna elromlani a fogait, ahogy én tettem. Igazság szerint 11 éves koromtól mosok rendesen fogat, mert nem tudom, minket valahogy nem tanítottak meg arra, hogy kellene. És addigra már rosszak voltak, mert a hátsó fogaim már 5-6 éves koromban kinőttek..


De milyen az a gyökérhúzás? Rosszabb, mint a foghúzás? (Meg olyan hülyeségtől is félek, hogy például hátraejti a torkomba a gyökeret, és megfulladok, vagy beletöri az ínybe... Vagy én elég hamar öklendezni kezdek, és mi van, ha ott is fogok, amiért turkál a számban..)

2016. jan. 17. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szomorú, hogy a szüleidet ennyire nem érdekli a fogaid. Min. évente el kellene vinni a gyereket ellenőrzésre.

Sajnos itt csak egy megoldás maradt, összeszeded minden bátorságod és megcsináltatod a fogaidat. Hidd el ez csak romlani fog nem érdemes várni. Ha meg túlleszel rajta te leszel a legboldogabb, hogy végre jók a fogaid. Bátorság, más is túlélte te is kibirod ☺

2016. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Melyik városba mész fogászatra?
2016. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocsi de itt nem szeretnék várost írni.


Egyébként a szüleimtol is annyira félek, mint a fogorvostol. Nagyon ki fognak akadni, hogy ennyi rossz fogam van.

2016. jan. 17. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És mi a fenén akadnak ki? Akinek még a fogmosást sem tanítják meg és arra sem képesek, hogy elvigyék a gyereket fogorvoshoz?

Igazából nem tudom mi a kérdésed, hogyan tudnánk segíteni..

2016. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!